Zaborzanka bez trenera nie poradziła sobie w Bobrku

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   17 maja 2017

Zaborzanka Zaborze przegrała 0:5 w Bobrku z tamtejszym LKS.

Po meczu w poprzedniej kolejce z pracy w Zaborzance zrezygnował Rafał Przybyła. Klub z gminy Oświęcim jest w trakcie poszukiwania nowego trenera.

W 12. minucie Jarosz zagrał prostopadle do Marcina Barciaka, a ten nie zmarnował sytuacji sam na sam z bramkarzem rywala. W 28. minucie Żyła wykorzystał asystę Jarosza i strzelił gola na 2:0. W 44. minucie Żyła podał piłkę do strzelca bramki na 1:0, który strzelił swojego drugiego w tym spotkaniu i podwyższył prowadzenie gospodarzy.

Trzy minuty po wznowieniu gry w drugiej połowie Jarosz otrzymał futbolówkę od Michała Barciaka i w sytuacji jeden na jeden znalazł sposób na golkipera zespołu przeciwnego. Później w zamieszaniu podbramkowym Żyła zagrał wzdłuż bramki do Marcina Barciaka. Zawodnik LKS Bobrek i trener dzieci w Unii Oświęcim zamiast skierować piłkę do pustej bramki, trafił nią w słupek. Strzał skutecznie dobił Żyła. W doliczonym czasie gry mógł paść szósty gol dla gospodarzy, ale Korzec nie strzelił karnego. Bramkarz trafił piłką w poprzeczkę.

– Wygrana 5:0 to był najmniejszy wymiar kary dla Zaborzanki. Mogliśmy wygrać wyżej – powiedział Dariusz Kapciński, trener LKS Bobrek.

– W pierwszej połowie nie graliśmy źle i mieliśmy swoje sytuacje. W drugiej części gry rywal zdecydowanie przeważał – powiedział Piotr Drabczyk, prezes Zaborzanki Zaborze.

Sobota 13 maja LKS Bobrek – Zaborzanka Zaborze 5:0 (3:0)
Bramki: 1:0 Marcin Barciak (12.), 2:0 Żyła (28.), 3:0 Marcin Barciak (44.), 4:0 Jarosz (48.), 5:0 Żyła. W 90+ Korzec (LKS Bobrek) nie wykorzystał rzutu karnego.

LKS Bobrek: Korzec – Nowotarski, Matlak, Samuś – J. Dziędziel, R. Dziędziel (60. Hendzlik), Marcin Barciak, Michał Barciak, K. Chylaszek (70. D. Nowotarski), Żyła , Jarosz (75. Cygan). Trener: Dariusz Kapciński.

Zaborzanka Zaborze: Pędlowski (Mostowik), Kleczkowski, Katerla, Gajewski, Jęczała, Semik (Szabla), Łach, Stańczyk (Welber), Węgrzyn, Malinkiewicz, Gaj (Bochenek).