Wysokie zwyciestwo Soły nad Zaborzanką

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   23 sierpnia 2016 19:40

Soła Łęki wygrała z Zaborzanką 5:1.

Oba kluby kończyły poprzedni sezon w odmiennych nastrojach. Soła spadła z V ligi, a Zaborzanka awansowała do A klasy.

Na początki meczu w lepszych humorach byli przyjezdni. W 2. minucie Gajewski dograł piłkę do Stańczyka. Ten był bliski strzelenia gola, ale sędzia uznał, że był faulowany i odgwizdał rzut karny. Skutecznie z jedenastu metrów uderzył Łach. W 20. minucie padł kolejny gol z rzutu karnego. Tym razem zdobyli go gospodarze. Piłkę do siatki skierował Krawczyk.

Piłkarzom Soły udało się zadać jeszcze dwa celne ciosy rywalom. W 30. minucie z rzutu wolnego uderzył Zarzycki. Futbolówkę odbił bramkarz. Strzał grającego trenera klubu z Łęk dobił Kramarczyk. W 35. minucie gospodarze przeprowadzili kontrę. Lekki wykorzystał sytuację jeden na jeden z Sroką.

Na kolejne gole kibice musieli poczekać do drugiej połowy. Zawodnikom zespołu z Łęk sytuację ułatwiły dwie czerwone kartki dla piłkarzy Zaborzanki. Arbiter uznał, że Katerla faulował w akcji ratunkowej, a Szabla obraził go słownie. Piłkarze Soły mieli bardzo dużo sytuacji, ale wykorzystali tylko dwie.

Gola na 4:1 strzelił w 61. minucie Zarzycki. Oddał precyzjny strzał z rzutu wolnego z 16 metrów. Trzy minuty później szkoleniowiec otrzymał prostopadłe podanie od kolegi z zespołu i wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem Zaborzanki.

– Przegraliśmy wysoko. Mogliśmy sobie jednak ułożyć ten mecz inaczej. Wtedy na pewno wynik byłby inny. Uważam, że mogliśmy nawet wygrać. Sami sobie zawaliliśmy – powiedział Rafał Przybyła, grający trener Zaborzanki Zaborze.

– Na początku nie prezentowaliśmy się dobrze. Potem było już lepiej. Wygrana cieszy – powiedział Krzysztof Zarzycki, grający trener Soły Łęki.

Sobota 20 sierpnia Soła Łęki – Zaborzanka Zaborze 5:1 (3:1)
Bramki: 0:1 Łach rzut karny (2.), 1:1 Krawczyk rzut karny (20), 2:1 Kramarczyk (30.), 3:1 Lekki (35.), 4:1 Zarzycki (61.), 5:1 Zarzycki (64.)

Soła Łęki: Dusik, Zygmunt, Pawlusiak, Kobylański, Handzlik, Zarzycki, Krawczyk, Lekki, Karnas, Kramarczyk, Matejko (75. Grunwald). Trener: Krzysztof Zarzycki.

Zaborzanka Zaborze: Sroka – Kleczkowski, Katerla, Gajewski, Szabla – Węgrzyn (60. Jęczała), Przybyła, Łach, Gaweł (43. Grubka) – Stańczyk (65. Gaj), Wąsik (83. Welber). Trener: Rafał Przybyła.