W meczu spadkowiczów lepszy LKS Bobrek

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   15 września 2016 13:10

LKS Bobrek wygrał z Sołą Łęki. 4:2. Wszystkie wyniki z weekendu dostępne są TUTAJ.

W Bobrku spotkały się drużyny, które źle wspominają końcówkę poprzedniego sezonu. Oba zespoły spadły z V ligi.

W 10. minucie na prowadzenie wyszli gospodarze. Z lewego skrzydła futbolówkę dośrodkował Chylaszek, a gola uderzeniem głową zdobył Jarosz. Tuż przed przerwą stan rywalizacji wyrównał Matejko. Goście przeprowadzali kontratak. Zawodnik Soły otrzymał podanie od Handzlika i wygrał pojedynek sam na sam z Korcem.

Kolejne bramki padły w drugiej odsłonie. W 60. minucie rzut wolny wykonywał K. Krawczyk. Gabryś doszedł do wrzuconej przez kolegę z zespołu futbolówki i strzałem głową wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Goście nie cieszyli się długo. W 65. minucie Marcin Barciak wykorzystał dośrodkowanie swojego brata i zamieszanie w polu karnym. Dziesięć minut później było 3:2. Po zagraniu Jarosza Wierzbic uderzył mocno z szesnastu metrów. Piłka wpadła do bramki pod poprzeczką. W ostatniej minucie meczu Samuś „wkręcił” piłkę do siatki bezpośrednio z rzutu rożnego.

– W pierwszej połowie nie wykorzystaliśmy wielu bardzo dogodnych okazji strzeleckich. Na początku drugiej coś się popsuło i nie szło nam tak, jak sobie tego życzyliśmy. Od stanu 2:2 ruszyliśmy do przodu – powiedział Dariusz Łukaszka, trener LKS Bobrek.

– W pierwszej połowie rywal zepchnął nas do defensywy. Mieliśmy mnóstwo szczęścia. W drugiej graliśmy lepiej i na jakiś czas przejęliśmy inicjatywę. Od 65. minuty straciliśmy jednak siły – powiedział Krzysztof Zarzycki, grający trener Soły Łęki.

Niedziela 11 września LKS Bobrek – Soła Łęki 4:2 (1:1)
Bramki:
1:0 Jarosz (10.), 1:1 Matejko (44.), 1:2 Gabryś (60.), 2:2 Marcin Barciak (65.), 3:2 Wierzbic (70.), 4:2 Samuś (80.)