Team Sport Hejnał rozgromił Zatorzankę na jej boisku

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   11 kwietnia 2016 20:48

Zatorzanka przegrała 0:5 z Teamem Sportem Hejnałem Kęty. Mecz odbył się w Zatorze.

W spotkanie bardzo dobrze weszli przyjezdni, co miało wpływ na dalszy przebieg wydarzeń. W 4. minucie z rzutu wolnego dośrodkowywał Kowalski. Chrapkiewicz zagrał piłkę głową przed bramkę. Do siatki z około pięciu metrów skierował ją Borak. W 9. minucie lewym skrzydłem zaatakował Sitarz. Zawodnik zespołu przyjezdnego minął dwóch rywali i wrzucił piłkę znajdującemu się przy bramce Kowalskiemu, a ten nie miał problemów z pokonaniem bramkarza strzałem głową.

Kolejne gole padły w drugiej połowie. Kibice klubu z TS Hejnał i Unii Oświęcim, którzy stworzyli zorganizowany doping,   cieszyli się z trzeciego trafienia swoich faworytów. Zdaniem sędziego faulowany w polu karnym był Kowalski. Rzut karny wykorzystał Sitarz. W 76. minucie Chrapkiewicz otrzymał prostopadłe podanie od Kowalskiego i wygrał pojedynek jeden na jeden z Momotem. W 86. minucie na listę strzelców wpisał się Ryłko.

Goście mogli wygrać wyżej, ale nie wykorzystali wszystkich dogodnych sytuacji. Gospodarze mieli problem ze stworzeniem sobie okazji strzeleckich. Najlepszą zmarnował Nazarian.

– Przeważaliśmy przez cały mecz. Nasze wysokie zwycięstwo było zasłużone – powiedział Leszek Młocek, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

– Szybko straciliśmy dwie bramki i to ustawiło mecz. Staraliśmy się coś osiągnąć w dalszej fazie spotkania, ale na niewiele się to zdało. Zupełnie niepotrzebny karny dla rywali, trochę podciął nam skrzydła. Przeciwnik odniósł zasłużone zwycięstwo, bo grał agresywniej. U nas jest problem ze skompletowaniem składu, a z frekwencją na treningach też bywa różnie. Nie chcę za bardzo korzystać z juniorów, gdyż chłopcy walczą o dobry wynik w swojej lidze i nie chcę im tego utrudnić – powiedział Marcin Folga, trener Zatorzanki Zator.

Sobota 9 kwietnia Zatorzanka Zator – Team Sport Hejnał Kęty 0:5 (0:2)
Bramki: 0:1 Borak (4.), 0:2 Kowalski (9.), 0:3 Sitarz rzut karny (55.), 0:4 Chrapkiewicz (76.), 0:5 Ryłko (86.)

Zatorzanka Zator: Momot, Stybak, Skrobacz, Sosnowski, Wolanin (76. Guzdek), Makuch, Tomecki, Leszczyński, Nazarian, Michałek, Żak. Trener: Marcin Folga.

Team Sport Hejnał Kęty: Radwan, Borak (82. Lach), Karpiński, Januszyk, Tomala, Kowalski (85. Rusek), Kliś, Oczkowski (65. Ryłko), Sitarz, Chrapkiewicz, Nguyen (77. Flisek). Trener: Leszek Młocek.

Kto wygra awansuje w tym sezonie z A klasy do V ligi?