Team Sport Hejnał pewny zwycięstwa rundy jesiennej

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 listopada 2017

Team Sport Hejnał wygrał na wyjeździe z Solavią Grojec 6:1. Drużyna z Kęt jest pewna liderowania przynajmniej do wznowienia gry w rundzie wiosennej.

Przyjezdni szybko przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść.  W 6. minucie Kowalski otrzymał futbolówkę od Jaromina i oddał strzał z pięciu metrów prawą nogą. W 10. minucie po stałym fragmencie gola zdobył Oczkowski. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie przyjezdnych w 33. minucie. Przy golu asystował mu Ryłko. W 42. minucie zespół z Kęt zdobył najładniejszego gola w tym spotkaniu. Zawodnicy  wchodzący w jego skład wymienili się pięcioma podaniami z pierwszej piłki. W końcowej fazie akcji Ryłko podał wzdłuż bramki. Kowalskiemu pozostało już tylko wypełnić formalności.

W drugiej połowie przyjezdni zmniejszyli tempo swoich akcji. Gospodarze skonstruowali jedną akcję, po której dopisali na swoje konto gola. Śliwka minął trzech rywali i uderzył skutecznie na dalszy słupek obok bramkarza.  Los wyniku był już jednak przesądzony. Podopieczni Łukasza Szczepaniaka dołożyli jeszcze dwa trafienia. W 65. minucie Jaromin uderzył celnie z 16 metrów w „samo okienko”. Wynik meczu strzałem zza pola karnego ustalił Oczkowski.

– Wynik był ustalony po 25 minutach. Przyjezdni byli lepsi i niesamowicie skuteczni. Nie był to jednak przypadek. Wynik mówi sam za siebie. Przeciwnik był zdecydowanie lepszy i wygrał zasłużenie – powiedział Henryk Mazur, tymczasowy trener Solavii Grojec.

– Zdominowaliśmy pierwszą połowę i ustaliliśmy wynik. Po tej części gry dla nas mecz się skończył.  W kolejnej fazie meczu nie atakowaliśmy już z taką zawziętością, jak wcześniej, ale i tak dołożyliśmy jeszcze dwa gole – powiedział Łukasz Szczepaniak, trener Teamu Sportu Hejnału Kęty.

Niedziela 5 listopada Solavia Grojec – Team Sport Hejnał Kęty 1:6 (0:4)
Bramki: 0:1 Kowalski (6.), 0:2 Oczkowski (10.), 0:3 Oczkowski (33.), 0:4 Kowalski (42.), 1:4 Śliwka, 1:5 Jaromin (65.), 1:6 Oczkowski (85.)

Solavia Grojec: Lichość, G. Smolarek, Noworyta, Chowaniec (Żmuda), Wołek, Krzemień (Śliwka), Kowalski, Mroczek, S. Smolarek, Snażyk (Goc), Witek. Trener tymczasowy: Henryk Mazur.

Team Sport Hejnał Kęty: Radwan  (80. Szymański)-  Kadłubicki (80. Borak), Karpiński (75. Korzonkiewicz), Januszyk, Nguyen – Ryłko, Oczkowski, Kliś, Sitarz (55. Pietraszewski) – Kowalski (70. Grzybek), Jaromin.