Soła zagrała dobre spotkanie i wygrała

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   4 września 2017 00:45

Soła Oświęcim wygrała z KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:1.

Początek meczu w wykonaniu gospodarzy był bardzo dobry. Podopieczni Sebastiana Stemplewskiego długo utrzymywali się przy piłce i trzymali rywali daleko od swojej bramki. W 18. minucie składną akcję Soły strzałem z 16 metrów zakończył Paweł Cygnar. Piłka zatrzymała się jednak na słupku. W 29. minucie po strzale głową Arkadiusza Czapli futbolówka znalazła się w siatce, lecz arbiter gola nie uznał.

W 37. minucie sędzia nie miał żadnej wątpliwości czy uznać bramkę. Wojciech Jamróz uderzył skutecznie z prawego skrzydła. Odległość do bramki była spora. Strzał zawodnika Soły mógł się podobać. Trzy minuty później ten sam piłkarz uderzył głową po dośrodkowaniu kolegi z drużyny. Tym razem jednak na przeszkodzie stanęła mu poprzeczka.

W drugiej połowie obraz gry się nie zmienił. Nadal przeważała Soła. W 57. minucie po rzucie wolnym zagranym po ziemi uderzył Damian Mężyk. Uderzenie okazało się minimalnie niecelne. W 59. Minucie Przemysław Knapik wykorzystał szkolny błąd obrońcy KSZO. Ten będąc blisko bramki spróbował swoich sił w pojedynku jeden na jeden z reprezentantem Soły. Knapik odebrał mu piłkę i znalazł sposób na bramkarza. W 64. minucie Cygnar wymanewrował w polu karnym przeciwnika i uderzył. Obrońca zagrał ręką, więc sędzia podyktował rzut karny. Wykorzystał go Dawid Dynarek. KSZO zdołał strzelić tylko jednego gola, który nie mógł nic zmienić. Dokonał tego Dominik Cheba.

– Otworzyliśmy „worek z bramkami” i to przynosi spodziewane efekty. Graliśmy dobrze. W drugiej połowie trochę oddaliśmy inicjatywę, ale za to byliśmy skuteczni – powiedział Sebastian Stemplewski, trener Soły Oświęcim.

– Soła była lepsza. Moim zawodnikom zabrakło odwagi i konsekwencji przy wykonywaniu założeń taktycznych. Pierwszy gol gospodarzy był momentem przełomowym – powiedział Tadeusz Krawiec, trener KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski.

Sobota 2 września Soła Oświęcim – KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (1:0)
Bramki: 1:0 Wojciech Jamróz (37.), 2:0 Przemysław Knapik (59.), 3:0 Dawid Dynarek rzut karny (64.), 3:1 Dominik Cheba.

Soła Oświęcim: Dawid Gargasz, Dawid Wadas, Konrad Kasolik, Mateusz Gleń, Paweł Cygnar, Marcin Drzymont, Wojciech Jamróz, Przemysław Knapik (Jakub Snadny), Mateusz Wawoczny (71. Marcin Szymczak), Dawid Dynarek (86. Kamil Szewczyk), Krzysztof Hałgas (89. Mateusz Stankiewicz). Trener: Sebastian Stemplewski.

KSZO 1929 Ostrowiec Świętokrzyski: Konrad Zacharski, Bartłomiej Tymoszuk (46. Kamil Łokieć), Kamil Sołtykiewicz, Dominik Cheba (85. Kamil Jakubowski), Patryk Cheba (55. Łukasz Kapsa), Łukasz Jamróz, Włodzimierz Puton (64. Paweł Czajkowski), Radosław Mikołajek (61. Mateusz Mąka), Stanisław Sarwicki, Vladyslav Kudryavtsev, Damian Mężyk.