Soła wygrała na koniec sezonu w Nowotańcu

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 czerwca 2017

Soła Oświęcim wygrała 3:2 na wyjeździe z Cosmosem Nowotaniec. Był to ostatni jej mecz ligowy w zakończonym sezonie.
Zespół gospodarzy awansował do III ligi w poprzednim sezonie. Zajął w niej jednak przedostatnie miejsce. Soła obecny rok rozgrywkowy zakończyła na miejscu szóstym. To było już wiadomo przed sobotnią serią spotkań. Oba kluby chciały jednak pokazać się z jak najlepszej strony.

W 7. minucie Zarzyka wykorzystał dobre podanie kolegi z zespołu i znalazł sposób na bramkarza. Goście nie kazali swoim kibicom długo czekać na wyrównującego gola. Minutę później bramkę głową zdobył Wadas. Wykorzystał on zagranie z rzutu rożnego innego piłkarza Soły.

W 43. minucie golkiper oświęcimskiego klubu nie zdołał obronić uderzenia po ziemi z około 20 metrów Laskowskiego. W drugiej połowie trafiali tylko goście. Oba gole zdobyli po uderzeniach głową. Pierwszą z nich  zdobył Snadny, a drugą Wadas.

Sobota 17 czerwca Cosmos Nowotaniec – Soła Oświęcim 2:3 (2:1)
Bramki: 1:0 Zarzyka (7.), 1:1 Wadas (9.), 2:1 Laskowski (43.), 2:2 Snadny (48.), 2:3 Wadas (71.)

Cosmos Nowotaniec: Krawczyk, Chrząszcz, Majka, Pluskwik, Sobota (74. Łeń), Krzysztoń (84. P. Pieszczoch) Laskowski, Maluka, Maślejak (89. H. Pieszczoch), Natkaniec (62. Rak), Zarzyka.

Soła Oświęcim: Czaplak, Drzymont, Jamróz, Kasolik, Wadas, Czapla, Gleń, Szewczyk, Turczyński, Knapik (79. Furtak), Snadny.