Skawa Podolsze jedną nogą w B Klasie

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 czerwca 2018

Skawa Podolsze przegrała w Bulowicach z tamtejszym LKS 1:2. Ten wynik co prawda nie matematycznie, ale w zasadzie praktycznie oznacza spadek Skawy do B Klasy.

Czwartkowa porażka LKS Piotrowice z Solavią dawało jeszcze Skawie cień nadziei na utrzymanie. Warunkiem koniecznym było zwycięstwo w Bulowicach.

W 35. minucie po zagraniu ręką jednego z zawodników gości sędzia wskazał na wapno. Jedenastkę wykorzystał Rusek. W 65. minucie Kwadrans wywalczył piłkę na 20 metrze i zagrał do  Szczyżycy. Ten uderzył na bramkę. Piłka odbiła się od poprzeczki i wpadła do siatki. W 85 minucie Ochmanek zagrał prostopadle do Ruska, który w sytuacji sam na samz bramkarzem nie pomylił się.

LKS Bulowice jest już spokojny o swój byt ligowy. Skawa zajmuje ostatnie miejsce i ma sześć punktów straty do  przedostatniego LKS Piotrowice. Nawet jeśli podopieczni Wojciecha Jurkowskiego wygrają z bezpośrednim przeciwnikiem, to w ostatniej kolejce czeka ich mecz z walczącym o awans LKS Rajsko.

,,Nie zagraliśmy na wysokim poziomie, ale na pewno byliśmy lepsi. Sporo można by dyskutować o pracy sędziów. Moim prywatnym zdaniem nie zawsze mieli racje’’ – powiedział Rfał Rusek, grający trener LKS Bulowice.

,,W pierwszej połowie mecz był słaby. Mam pretensje do arbitrów o rzut karny. Moim zdaniem go nie było. W drugiej podjęliśmy walkę, ale nadzialiśmy się na kontrę. My od jakiegoś czasu jesteśmy już pogodzeni ze spadkiem’’ – Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

Sobota 3 czerwca LKS Bulowice – Skawa Podolsze 2;1

Bramki; 1;0 Rusek rzut karny 35., 1;1 Szczyżyca 65., 2;1 Rusek 85.

Składy;

LKS Bulowice; Mrzygłód, Matejko, Wysmołek zm. 87. Micherda, Rafał Michalak II, Wantoła, Surma, Ochmanek, Matusiak, Peszel zm. 90. Łuczak, Cibor, Rusek zm. 90. Kołaczek. Trener; Rafał Rusek.

Skawa Podolsze; Jurkowski, Drzyżdżyk, Banaszak, Nykiel, Guzdek, M. Zieliński, Porębski, Serwatka, Kwadrans, Domżał zm. 46. Folga, Szczyżyca. Trener; Wojciech Jurkowski.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa