Puls zdobył trzy punkty w Głębowicach

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   18 maja 2017

Puls Broszkowice wygrał 3:2 na wyjeździe z LKS Głębowice.

Przyjezdni otworzyli wynik dość szybko, bo w 1. minucie. Jeden z zawodników podał piłkę z prawego skrzydła w pole karne. Z dobrego podania skorzystał Kubisty, po którego uderzeniu piłka wpadła do siatki przy bliższym słupku. W 25. minucie Odrobina obsłużył prostopadłym podaniem S. Krompca, a ten strzałem z pierwszej piłki pokonał Wandora.

W 35. minucie bramkę zdobyli gospodarze. Po wrzucie z autu jeden z piłkarzy Pulsu zagrał głową do tyłu. Do futbolówki doszedł Wysogląd i oddał dobry strzał z tzw. „szpica”. Gol na 1:3 padł jeszcze w pierwszej połowie. Odrobina zagrał do S. Krompca. Zawodnik klubu z Broszkowic minął bramkarza i skierował piłkę do pustej bramki.

Gospodarze chcieli odwrócić wynik w drugiej połowie, ale strzelili tylko jednego gola. W 87. minucie w zamieszaniu podbramkowym do futbolówki podbiegł Klimczyk i uderzył mocno. Piłka odbiła się od słupka i wpadła do siatki.

– Pierwszy gol ustawił mecz. W pierwszej połowie gra była wyrównana. Popełniliśmy jednak błędy w ustawieniu i dlatego straciliśmy gole. W drugiej rzuciliśmy do ataku. Nadzialiśmy się na kontry, których rywal nie wykorzystał. W końcówce byliśmy bliscy remisu, ale ostatecznie się nam nie udało – powiedział Wojciech Jurkowski, trener LKS Głębowice.

– Pierwsza połowa była zdecydowanie dla nas. Chcieliśmy koniecznie wygrać ten mecz, więc graliśmy ofensywnie. To nam się opłaciło. W drugiej części spotkania kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń. Nie wykorzystaliśmy czterech tzw. setek. Cieszą trzy punkty – powiedział Piotr Żak, grający trener Pulsu Broszkowice.

Niedziela 14 maja LKS Głębowice – Puls Broszkowice 2:3 (1:3)
Bramki: 0:1 Kubisty (1.), 0:2 S. Krompiec (25.), 1:2 Wysogląd (35.), 1:3 S. Krompiec (40.), 2:3 Klimczyk (87.)

Składy:
LKS Głębowice: Wandor – P. Szypuła (46. Chmura), A. Domasik, Leśniak, Brońka – Klimczyk, Głowacki, Ćwiertnia, W. Nowak – Wysogląd (75. S. Leśniak), Wojtyła (M. Szypuła). Trener: Wojciech Jurkowski.

Puls Broszkowice: Ryszka – Wanat, Kumor, Żak, Byrski – Odrobina (60. D. Krompiec), Waliczek, Michalec, Kubisty – Kozak, S. Krompiec (85. Płatek). Trener: Piotr Żak.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa