Pierwsze zwycięstwo Solavii w tym sezonie

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 sierpnia 2017

Solavia Grojec wygrała na wyjeździe z Skawą Podolsze 5:3.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla przyjezdnych. Solavia strzeliła gola w pierwszej akcji. S. Smolarek wybił piłkę z linii bocznej. Ta kilka razy odbiła się od ziemi. Sowa nie zdołał jej złapać. Kolejny gol padł trzy minuty później. Było to trafienie samobójcze zawodnika Skawy po dośrodkowaniu Śliwki.

– Początek „przespaliśmy”. Straciliśmy bramki po serii błędów – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

– Początek był dla nas bardzo udany – powiedział Mateusz Mazur, grający trener Solavii Grojec.

W 26. minucie było 0:3. Po akcji Śliwki skrzydłem piłkę w siatce umieścił S. Smolarek. Skawa starała się odmienić niekorzystny dla niej przebieg spotkania. W pierwszej połowie gospodarze nie wykorzystali kilku bardzo dobrych okazji strzeleckich.

W drugiej ataki zespołu z Podolsza nie ustawały. Podopieczni Wojciecha Jurkowskiego doszli rywala na stan 2:3. Najpierw po akcji Szczyżycy na listę strzelców wpisał się Żmuda, a później ten sam zawodnik wykorzystał bardzo dobrą akcję Kadeli, który przed podaniem wymanewrował kilku przeciwników.

Dążenia Skawy „ostudził” S. Smolarek zdobywając gola na 2:4. Potem Witek przelobował bramkarza i było 2:5. Skawa zdołała zdobyć jeszcze jednego gola. Szczepaniak dobił strzał Żmudy. Nic to już jednak nie zmieniło

– Po słabym początku meczu szukaliśmy szansy na dobry wynik, ale byliśmy bardzo nieskuteczni. W drugiej połowie było już lepiej, ale nadzialiśmy się na kontry i przegraliśmy – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

– Dobrze zaczęliśmy. Potem jednak zabrakło nam koncentracji i zrobiło się nerwowo. Na szczęście udało nam się wygrać. Dla nas był to bardzo ważny mecz. Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa – powiedział Mateusz Mazur, grający trener Solavii Grojec.

Sobota 26 sierpnia Skawa Podolsze – Solavia Grojec 3:5 (0:3)
Bramki: 0:1 S. Smolarek (1.), 0:2 samobójczy (4.), 0:3 S. Smolarek (26.), 1:3 Żmuda, 2:3 Żmuda, 2:4 S. Smolarek, 2:5 Witek, 3:5 Szczepaniak.

Składy:
Skawa Podolsze: Sowa, Guzdek, Kadela, Nykiel, Banaszak, Szczyżyca, T. Bartula, Porębski, Folga (75. Woźniak), Zieliński (70. Szczepaniak),W. Żmuda. Trener: Wojciech Jurkowski.

Solavia Grojec: Lichość, Walus, Wołek (75. B. Smolarek), Chowaniec, R. Noworyta, Śliwka, Krężel, Mroczek, Kozieł (65. Kozieł), S. Smolarek (85. Borowczyk), Witek (90. Mazur). Trener: Mateusz Mazur.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa