Pierwsze zwycięstwo Solavii w tym sezonie

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   27 sierpnia 2017

Solavia Grojec wygrała na wyjeździe z Skawą Podolsze 5:3.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla przyjezdnych. Solavia strzeliła gola w pierwszej akcji. S. Smolarek wybił piłkę z linii bocznej. Ta kilka razy odbiła się od ziemi. Sowa nie zdołał jej złapać. Kolejny gol padł trzy minuty później. Było to trafienie samobójcze zawodnika Skawy po dośrodkowaniu Śliwki.

– Początek „przespaliśmy”. Straciliśmy bramki po serii błędów – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

– Początek był dla nas bardzo udany – powiedział Mateusz Mazur, grający trener Solavii Grojec.

W 26. minucie było 0:3. Po akcji Śliwki skrzydłem piłkę w siatce umieścił S. Smolarek. Skawa starała się odmienić niekorzystny dla niej przebieg spotkania. W pierwszej połowie gospodarze nie wykorzystali kilku bardzo dobrych okazji strzeleckich.

W drugiej ataki zespołu z Podolsza nie ustawały. Podopieczni Wojciecha Jurkowskiego doszli rywala na stan 2:3. Najpierw po akcji Szczyżycy na listę strzelców wpisał się Żmuda, a później ten sam zawodnik wykorzystał bardzo dobrą akcję Kadeli, który przed podaniem wymanewrował kilku przeciwników.

Dążenia Skawy „ostudził” S. Smolarek zdobywając gola na 2:4. Potem Witek przelobował bramkarza i było 2:5. Skawa zdołała zdobyć jeszcze jednego gola. Szczepaniak dobił strzał Żmudy. Nic to już jednak nie zmieniło

– Po słabym początku meczu szukaliśmy szansy na dobry wynik, ale byliśmy bardzo nieskuteczni. W drugiej połowie było już lepiej, ale nadzialiśmy się na kontry i przegraliśmy – powiedział Bogusław Bartula, prezes Skawy Podolsze.

– Dobrze zaczęliśmy. Potem jednak zabrakło nam koncentracji i zrobiło się nerwowo. Na szczęście udało nam się wygrać. Dla nas był to bardzo ważny mecz. Potrzebowaliśmy tego zwycięstwa – powiedział Mateusz Mazur, grający trener Solavii Grojec.

Sobota 26 sierpnia Skawa Podolsze – Solavia Grojec 3:5 (0:3)
Bramki: 0:1 S. Smolarek (1.), 0:2 samobójczy (4.), 0:3 S. Smolarek (26.), 1:3 Żmuda, 2:3 Żmuda, 2:4 S. Smolarek, 2:5 Witek, 3:5 Szczepaniak.

Skawa Podolsze: Sowa, Guzdek, Kadela, Nykiel, Banaszak, Szczyżyca, T. Bartula, Porębski, Folga (75. Woźniak), Zieliński (70. Szczepaniak),W. Żmuda. Trener: Wojciech Jurkowski.

Solavia Grojec: Lichość, Walus, Wołek (75. B. Smolarek), Chowaniec, R. Noworyta, Śliwka, Krężel, Mroczek, Kozieł (65. Kozieł), S. Smolarek (85. Borowczyk), Witek (90. Mazur). Trener: Mateusz Mazur.