Nieodpowiedzialne zachowanie zawodników pozbawiło LKS Głębowice nie tylko punktów

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   20 maja 2016 15:39

Pogórze Gierałowice wygrało z LKS Głębowice 1:0. Goście sami ułatwili zadanie przeciwnikom.
W 10. minucie w okolicach środka boiska nieprzepisowo zagrał Domasik. Arbiter zarządził rzut wolny. Winowajca potraktował sędziego wulgaryzmami, za co otrzymał żółtą kartkę. Piłkarz klubu z Głębowic był konsekwentny w swoim działaniu i zmusił arbitra do pokazania mu drugiej żółtej kartki, a w konsekwencji czerwonej. W tej samej sytuacji z bramki wybiegł Wandor i odepchnął sędziego. Doświadczony golkiper otrzymał bezpośrednią czerwoną kartkę. Komisja dyscyplinarna oświęcimskiego podokręgu zawiesiła Domasika na cztery mecze, a Wandor nie zagra przez sześć miesięcy.

LKS Głębowice przez 80 minut grał w dziewięciu. Mądra obrona gości i słaba skuteczność gospodarzy poskutkowała tym, że LKS Głębowice stracił tylko jedną bramkę. W 51. minucie błąd niedoświadczonego bramkarza wykorzystał Pietraszewski. Płachta przyjął piłkę na klatkę piersiową i próbował się kiwać. To się nie udało. Więcej goli w tym spotkaniu nie padło. W końcówce bramkę mogli zdobyć goście. Piłka po strzale jednego z nich odbiła się od słupka.

Pogórze Gierałtowice – LKS Głębowice 1:0
Bramki: Pietraszewski (51.)

Pogórze Gierałtowice: Góra, Ligus, Kudłacik, Lechowicz, Kamski, Makuch, Żabiński, Krzemień,Pietraszewski, Brońka, Buchała (55. Zwinczak) . Trener: Sławomir Tynka.

LKS Głębowice: Wandor (10. czerwona bezpośrednia, w bramce Płachta), Ćwiertnia, Domasik (10. czerwona), Forma (10. Płachta), Głowacki, Klimczyk Leśniak (57. Wojtyła),R Nowak, Skiernik, Stawiarski (46 W. Nowak), Szypuła. Trener: Przemysław Tlałka.