LKS Piotrowice przedłużył swoje oczekiwanie na utrzymanie w A Klasie

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   6 czerwca 2018

LKS Piotrowice przegrał 2:3 z Solavią Grojec.

Sytuacja LKS Piotrowice jest na niezła. Klub z gminy Przeciszów ma przewagę nad Skawą. W wypadku porażki z nią w najbliższy weekend i tak podopieczni Jarosława Chowańca powinni być raczej spokojni, gdy w ostatniej serii ich rywal gra z liderem A Klasy. Gdyby jednak w czwartek wygrali, to utrzymanie mieliby już matematycznie zapewniony. Zawodnicy Solavii mają również sporo do udowodnienia sobie i swoim kibicom.

Zapowiadał się więc emocjonujący mecz i taki właśnie był. W 20. minucie Wolek otrzymał podanie od S. Smolarka i wycofał do Witka, który strzałem na dalszy róg pokonał bramkarza. W 32 minucie jeden zawodników Solavii zaatakował skrzydłem i zagrał wzdłuż bramki. Formalności dopełnił Śliwka dokładając nogę pięć metrów od bramki.

W tym czasie swoje szanse mieli też gospodarze. Sytuacji sam na sam z bramkarzem nie wykorzystali Krawczyk i Żmuda. W drugiej połowie LKS Piotrowice zabrało się do odrabiania strat. W 75. minucie Krawczyk podał do Żmudy, a ten przelobował golkipera ekipy z Grojca.

Później gospodarze postawili na atak i na otwartą grę. Przeszli na ustawienie z trzema obrońcami. W  78 minucie S. Smolarek otrzymał piłkę Mroczka, wszedł z nią z bocznego sektora boiska w kierunku jego środka i znalazł sposób na bramkarza. Później po wrzutce Krawczyka i zagraniu głową B. Smolark, ten drugi wpisał się na listę strzelców goli samobójczych.

,,Tego meczu nie można było przegrać. Mieliśmy mnóstwo sytuacji bramkowych. Jeszcze teraz nie dochodzi do mnie to, że nie zdobyliśmy choćby punktu’’ – powiedział Piotr Frączek, grający prezes

,,W pierwszej połowie mieliśmy lekką przewagę. W drugiej mecz był wyrównany. Trzy punkty cieszą, gdyż zapewniają nam utrzymanie” – powiedział Dawid Szewczuk, grający trener Solavii Grojec.

Czwartek 30 maja LKS Piotrowice – Solavia Grojec 2;3

Bramki; 0;1 Witek 20., 0;2 Śliwk 32.,1;2 Krawczyk 75., 1;3 S. Smolarek 70., 2;3 B. Smolarek gol samobójczy

Składy;

LKS Piotrowice; Hałatek, M. Rogalski, S. Rogalski, Klimczyk, Piotr Frączek, Maciej Frączek, Paweł Frączek, Merta  zm. 46. Chachuła, P. Antecki, Żmuda zm. Stolarczyk , Krawczyk. Trener; Jarosław Chowaniec.

Solavia Grojec; Lichość, Wiktoruk, Płaczek zm. 20. Chowaniec, Noworyta, B. Smolarek, Wołek, Mroczek, Krężel zm. 80. Rusinek, S. Smolarek, Śliwka zm. 70. Kozieł, Witek zm. Sołtysik. Trener; Dawid Szewczuk.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa