LKS Jawiszowice przypieczętował awans wysokim zwycięstwem

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   19 czerwca 2016 14:36

LKS Jawiszowice wygrał z Strumieniem Polanka Wielka 5:1 w meczu ostatniej kolejki A klasy.

O awansie LKS Jawiszowice do V ligi wiedzieliśmy już wcześniej. Zwycięzca rozgrywek A klasy chciał jednak utrzymać zerowy stan porażek i do końca udowadniać to, że zasłużył na promocje do wyższej ligi. Zespół Strumienia był już pewny utrzymania  w A klasie, więc do meczu podchodził ze spokojem.

Wynik spotkania otworzył Kajor, który uderzył precyzyjnie głową piłkę dośrodkowaną przez Korczyka. W 17. minucie gospodarze wykonywali rzut karny, ale nie zdobyli gola. Strzał obronił Dobrowolski. Po wznowieniu gry sędzia przyznał rzut karny gościom za faul Kowalskiego. Działacze Strumienia domagali się czerwonej kartki, ale arbiter jej nie pokazał. Precyzyjnie z jedenastu metrów uderzył Mariusz Gałgan.

W 32. minucie bardzo dobrym strzałem z pierwszej piłki z 35 metrów popisał się Adamczyk. Gospodarze wyszli na prowadzenie, a potem je już tylko ją powiększali. W 63. minucie strzelec gola na 2:1 zdobył swoją drugą bramkę w tym spotkaniu. Otrzymał on  piłkę od Korczyka i oddał skuteczny strzał z pola karnego. Minutę później Korczyk wymanewrował trzech obrońców Strumienia i strzelił gola na 4:1. Wynik ustalił Bartula.

Sobota 18 czerwca LKS Jawiszowice – Strumień Polanka Wielka 5:1 (2:1)
Bramki: 1:0 Kajor (6.), 1:1 Mariusz Gałgan rzut karny (18.), 2:1 Adamczyk (32.), 3:1 Adamczyk (63.), 4:1 Korczyk (64.), 5:1 Bartula 84.

LKS Jawiszowice: Tlałka, Kajor (60. Bartula), Kowalski (46. Rogalski), Nalepa, Węgrodzki, Migdałek (46. Ochman), Tworek, Adamczyk (75. Rodak), Szymonik, Juszczyk, Korczyk. Trener: Jarosław Płonka.

Strumień Polanka Wielka: Dobrowolski –  Dębski, Z. Wasztyl, Jarosz, Kornaś (70. Zieliński) – T. Wasztyl, Tobiasz, Łukaszczyk (81. M. Jaszczyk), Wanat – Gałgan (65. Kozub)  Nowak (78. W. Jaszczyk). Trener: Mariusz Gałgan.