LKS Gorzów nie ma już żadnych szans na utrzymanie

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   30 maja 2017 20:38

LKS Gorzów przegrał 1:3 z Orłem Witkowice. Teraz ostatnia drużyna A klasy nie ma już nawet matematycznych szans na utrzymanie w A klasie.
O tym, że LKS Gorzów zmierza do B klasy wiadomo było już od dawna. Świadomi tego byli również działacze i trener tego klubu. Po sobotniej porażce nadzieje stracili nawet najbardziej niepoprawni optymiści.

W 35. minucie Gołębiowki wszedł z piłką z lewego skrzydła do środka, ale został sfaulowany. Sędzia zarządził rzut karny, którego pewnie wykorzystał Szypuła. W 50. minucie było 0:2. Lewym skrzydłem zaatakował Jedliński. Po jej strzale bramkarz klubu z Gorzowa wybił futbolówkę przed siebie. Doszedł do niej Bąba i oddał mocny strzał pod poprzeczkę z siedmiu metrów. W 72. minucie rzut rożny wykonywał autor gola poprzedniego. Zagrał on piłkę na dalszy róg. Bramkę głową zdobył Szypuła.

W 83. minucie gospodarze przeprowadzili kontrę. Jeden z jego piłkarzy był nieprzepisowo zatrzymamy w polu karnym. Gola z jedenastki zdobył T. Opitek. Wynik meczu już się nie zmienił.

Po tej porażce podopieczni Andrzeja Sermaka mają 11 punktów straty do przedostatniej Zaborzanki. Do końca sezonu klub z Gorzowa może zdobyć maksymalnie 9 punktów. Nie ma już więc żadnych szans na utrzymanie w A klasie.

– O tym, że spadliśmy pogodziliśmy się już dawno temu.Podchodzimy do tego spokojnie. Teraz skupiamy się na budowaniu zespołu do walki o punkty w B klasie – powiedział Andrzej Sermak, grający trener LKS Gorzów.

– Przeważaliśmy cały mecz i wygraliśmy zasłużenie – powiedział Szymon Śliwa, grający trener Orła Witkowice.

Sobota 27 maja LKS Gorzów – Orzeł Witkowice 1:3 (0:1)
Bramki: 0:1 Szypuła rzut karny (35.), 0:2 Bąba (50.), 0:3 Szypuła (72.), 1:3 T. Opitek rzut karny (83.)

LKS Gorzów: Wojtków, Banaś, Chlebowski, Ćwieląg, Gustowski, Niemczyk, Opitek, Pokładnik, Rybak, Sermak, Włoch. Trener: Andrzej Sermak.

Orzeł Witkowice: Sienkiewicz, Mitoraj, M. Konefał, Ł. Konefał, Jedliński, Matonóg (65. Jekiełek), Bogunia (50. Bryja), M.  Gołębiowski (70. D. Gołębiowski), Wysoglad, Bąba, Szypuła. Trener: Szymon Śliwa.