Lider przegrał. LKS Piotrowice awansował na miejsce drugie

1 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   12 maja 2017

LKS Piotrowice wygrał na boisku lidera B klasy 2:0.

W B klasie jest coraz ciekawiej. LKS Bulowice ma sporą przewagę nad pozostałymi drużynami, ale o drugie miejsce rywalizuje kilka zespołów. Jednym z nich jest LKS Piotrowice, które przed meczem z liderem zajmował miejsce trzecie.

Początek meczu należał do gospodarzy. Zawodnicy klubu z gminy Kęty nie wykorzystali jednak tzw. setek. W 3. minucie w idealnej wręcz sytuacji strzeleckiej Surma poślizgnął się i nie zdołał uderzyć. W 20. minucie piłka po uderzeniu Wantoły trafiła  w poprzeczkę, a Kopytko, który miał przed sobą pustą bramkę oddał niecelny strzał.

Później mecz się wyrównał. Dwie dogodne okazje zmarnowali goście. W drugiej połowie LKS Piotrowice przeważał i był skuteczny. W 58. minucie Krawczyk otrzymał dobre podanie od M. Rogalskiego i wygrał pojedynek jeden na jeden z bramkarzem. W 65. minucie kibice obejrzeli podobną akcję do tej z 58. minuty. Krawczyk otrzymał prostopadle podanie od kolegi z zespołu i wykorzystał sytuacje sam na sam.

– Na początku meczu zdecydowanie przeważaliśmy. Szkoda tego, że nie wykorzystaliśmy bardzo dobrych okazji strzeleckich. W drugiej połowie nasza gra wyglądała tak, jakbyśmy „zostali w szatni”. Przeciwnik zdecydowanie przeważał. Z naszej strony było bardzo dużo błędów i strat – powiedział Rafał Rusek, grający trener LKS Bulowice.

– W pierwszej połowie mecz był wyrównany. W drugiej byliśmy zdecydowanie lepsi – powiedział Piotr Frączek, grający prezes LKS Piotrowice.

Sobota 6 maja LKS Bulowice – LKS Piotrowice 0:2 (0:0)
Bramki: 0:1 Krawczyk (58.), 0:2 Krawczyk (65.)

Składy:
LKS Bulowice: Wojtyła, P. Waligórski, Rusek, Rafał Michalak I, Wantoła, Surma, Rafał Michalak II, Matusiak, Ochmanek, Mrzygłód (55. , Kopytko.Trener: Rafał Rusek.

LKS Piotrowice: Ziembla, Kościelnik, M. Rogalski, Czerwik (65. Stolarczyk), Piotr Frączek, Paweł Frączek, Miłosz Frączek (90.Płonka) , Maciej Frączek, S. Rogalski, Chachuła, Krawczyk. Trener: Krzysztof Barcik.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa