Korona wykorzystała błędy rywali i wysoko wygrała

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 maja 2018

Korona Harmęże wygrała na swoim boisku z LKS Głębowice 6;2.

Pierwszy gol dla Korony to mieszanka radości ze smutkiem. Tyran podał piłkę do Skiernika. Zawodnik i trener grup dziecięcych w klubie z Harmęż  i były piłkarz LKS Głębowice nie cieszył się z trafienia, ponieważ doznał przy nim kontuzji kolana. Później wydawało się, że nieudanie rożnego wykonywał P. Forma. Futbolówka przeszła bowiem pole karne. Doszedł do niej jednak Karbowy, który popisał się bardzo dobrym uderzeniem z woleja z ostrego kąta na dalszy róg.  Prowadzenie gospodarzy podwyższył Rochowiak. Otrzymał on prostopadłe podanie za obrońców i pokonał bramkarza strzałem po ziemi.

Po rzucie rożnym w zamieszaniu podbramkowym prawidłowo zachował się Klimczyk, więc było 3;1.  Gola na 4;1 zdobył A. Forma, który przelobował golkipera. Jego starszy brat strzelił gola numer pięć dla Korony. Przeprowadził indywidualną akcję i popsuł humory swoim byłym kolegom z drużyny. Ten sam piłkarz jeszcze raz zapisał się na liste strzelców wykorzystując sytuację jeden na jeden z bramkarzem. W końcówce przypomnieli o sobie goście. Po rzucie rożnym wykonywanym przez jednego z nich A. Domasik przyjął futbolówkę i skierował ją do siatki.

,,Myślę, że wynik odzwierciedla przebieg spotkania. Byliśmy zdecydowanie lepsi’’ – powiedział Sławomir Odrobiński, trener Korony Harmęże.

,,Nam dzisiaj brakowało napastnika, bo nie mógł zagrać Wysogląd. Szkoda, że tak szybko straciliśmy gole. To ustawiło grę. Dziś popełnialiśmy sporo błędów w każdej formacji. Ostatnio graliśmy dobre mecze, ale dzisiejszy mecz nam ewidentnie nie wyszedł’’ – powiedział Przemysław Tlałka, grający trener LKS Głębowice.

Sobota 19 maja Korona Harmęże – LKS Głębowice 6;2

Bramki; 1;0 Skiernik, 2;0 Karbowy, 3;0 Rochowiak, 3;1 Klimczyk, 4;1 A. Forma, 5;1 P. Forma, 6;1 P. Forma, 6;2 A. Domasik.

Składy;

Korona Harmęże; Nycz – Pachacz, Jakubik,  Karbowy, Handzlik zm. Krzysztof Majewski – Bargiel, Rochowiak, P. Forma zm. 90. Karol Majewski, Tyran, A. Forma – Skiernik zm. 20. Podbiał. Trener; Sławomir Odrobiński.

LKS Głębowice; Wandor – A. Domasik, W. Brońka zm. 46. M. Brońka, P. Szypuła, W. Nowak – Tlałka, Głowacki zm. Wieczorek, R. Nowak, Klimczyk – M. Szypuła  zm. 55. Siwek, Ćwiertnia. Trener; Przemysław Tlałka.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa