Iskra postraszyła lidera

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   24 kwietnia 2016 16:22

LKS Jawiszowice wygrał z Iskrą 4:2. Mecz odbył się w Brzezince.
Zespół z gminy Brzeszcze przyjechał do Brzezinki w roli faworyta. Podopieczni Jarosława Płonki są liderem A klasy i nie mają zamiaru zwalniać tempa w drodze do V ligi. Iskra aktualnie jest ostatnia. Piłkarze ani trener tej drużyny nie powiedzieli jednak ostatniego słowa w walce o utrzymanie.

W 10. minucie Tlałka wybijał piłkę spod swojej bramki. Korczyk podał ją na skrzydło do Juszczyka. Ten drugi wyszedł na sytuację jeden na jeden z Barusiem, ale nie strzelał, tylko podał Migdałkowi, który skierował futbolówkę do siatki. W 13. minucie strzelec bramki na 0:1 obsłużył dobrym podaniem Kowalskiego. Zawodnik pokonał wychodzącego z bramki golkipera.

W 20. minucie rzut wolny wykonywał Chowaniec. Zawodnik wrzucił piłkę w pole karne. Tlałka nie zdołał jej wybić. Gola na 1:2 zdobył Koczur. W 38. minucie Korczyk otrzymał podanie od Kowalskiego, lecz przeniósł futbolówkę nad poprzeczką. W 44. minucie był remis. Nowak zagrał z prawego skrzydła do Rymka, a ten wyprzedził obrońców i znalazł sposób na Tlałkę.
W 57. minucie indywidualną akcję przeprowadził Korczyk. Jego strzał okazał się minimalnie niecelny. W 61. minucie bramkarz LKS Jawiszowice pokazał się z dobrej strony przy obronie strzału Rymka.

W 68. minucie z autu w pole karne piłkę wrzucił Kowalski. Obrońcy Iskry nie przerwali akcji. Wykorzystał to Szymonik, który strzelił gola na 2:3. Minutę później umiejętności Tlałki sprawdził Cienkosz, ale bramkarz się nie pomylił. W 80. minucie ten sam zawodnik przeprowadził indywidualną akcję. Przejął on piłkę przy linii środkowej, minął trzech rywali i bramkarza, a potem skierował piłkę do pustej bramki. W doliczonym czasie gry goście mogli podwyższyć prowadzenie. Strzał Kowalskiego obronił Baruś, a dobitka Juszczyka była niecelna.

Sobota 23 kwietnia Iskra Brzezinka – LKS Jawiszowice 2:4 (2:2)
Bramki: 0:1 Migdałek (10.), 0:2 Kowalski (13.), 1:2 Koczur (20.), 2:2 Rymek (44.), 2:3 Szymonik (68.), 2:4 Szymonik (80.)

Iskra Brzezinka: Baruś, Kucharczyk (żółta, Wykręt), Koczur, Zygmunt (62. Mika), Nagi, J. Chowaniec (35. Malicki, żółta), Cienkosz, Nowak (60. Rusinek), Kołodziej, Rymek, Krzemień (żółta). Trener: Patryk Cienkosz.

LKS Jawiszowice: Tlałka, Nalepa, Węgrodzki, Kowalski, Juszczyk, Szymonik (85. Ochman), Tworek, Kajor, Migdałek (87. Rusek), Adamczyk, Korczyk (82. Rodak). Trener: Jarosław Płonka.