Brzezina poprawiła skuteczność. KS Chełmek musi uważać

Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   16 maja 2016 22:33

Brzezina wygrała na wyjeździe z KS Chełmek 3:1. Klub z Osieka nadal pozostaje w walce o czołowe lokaty. KS Chełmek jest w grupie zespołów, które muszą zbierać punkty, jeśli chcą spokojnie się utrzymać.

W pierwszej połowie przewagę mieli goście. Gospodarze gole tracili po indywidualnych błędach. W 20. minucie piłkę stracił Domżał. Przejął ją Antecki, który dobrym podaniem otworzył drogę do bramki Dubielowi. Ten ostatni nie pomylił się i wykorzystał sytuację jeden na jeden z bramkarzem. W 30. minucie Dubiel wygrał rywalizację o piłkę z przeciwnikiem w bocznej strefie boiska i przeprowadził indywidualną akcję. W jej końcowej fazie dograł wzdłuż bramki do Anteckiego, a ten z najbliższej odległości skierował futbolówkę do siatki. W 60. minucie po rzucie rożnym najlepiej w zamieszaniu podbramkowym zachował się Ł. Płonka. Uderzył on precyzyjnie wewnętrzną częścią stopy. W 84. minucie z bramki cieszyli się zawodnicy klubu z Chełmka. Sergiel otrzymał dokładne podanie od kolegi z zespołu gospodarzy najpierw nie znalazł sposobu na Kulczyka, ale jego dobitka była skuteczna.

– To był dziwny mecz. O naszej porażce zadecydowały błędy poszczególnych zawodników. Terminarz nie ułożył nam się zbyt dobrze. Teraz będziemy grali z zespołami z miejsc co 6 do 11 i wiele się wyjaśni -powiedział Łukasz Jagoda, trener KS Chełmek.

– W pierwszej połowie kontrolowaliśmy przebieg wydarzeń na boisku. W ostatnich trzydziestu minutach meczu graliśmy już słabiej. Najważniejsze są jednak dla nas trzy punkty – powiedział Piotr Balonek, trener Brzeziny Osiek

Sobota 14 maja KS Chełmek – Brzezina Osiek 1:3 (0:2)
Bramki: 0:1 Dubiel (20.), 0:2 Antecki (30.), 0:3 Ł. Płonka ( 60.), 1:3 Sergiel (84.)

KS Chełmek: Żołneczko, Kumanek, Kulig, Sidor, Domżał, Szyjka (82. Warzecha), Bachowski, Kaczor (65. Chojnowski), Kantek (Cieśla), Kustra, Mika (65. Sergiel). Trener: Łukasz Jagoda.

Brzezina Osiek: Kulczyk – Bernaś (70. M. Gros), M. Szczepaniak, Majcherek, Majda – Ł. Szczepaniak (80. Ł. Szczepaniak), Czerny (70. Zygmunt), Rogala, Płonka – Antecki (75. Antecki), Dubiel. Trener: Piotr Balonek.