Bezproblemowy awans Soły w Pucharze Polski

0 Paweł Obstarczyk  |   Piłka nożna  |   9 września 2017

Soła wygrała na wyjeździe z KS Chełmek w III rundzie Pucharu Polski na szczeblu podokręgu oświęcimskiego.

Soła z racji tego, że gra w III lidze, rozpoczęła udział w Pucharze Polski od III rundy. Zmierzyła się w niej w występującym w V lidze KS Chełmek. Faworytem byli goście.

Soła wygrała zdecydowanie. Podopieczni Sebastiana Stemplewskiego pokazali rywalom bardzo rzadko pozwalali rywalom na rozegranie dobrych akcji i mieli mecz pod kontrolą. Bramki dla Soły strzelali: Arkadiusz Czapla cztery, Kamil Szewczyk, Dawid Wadas, Wojciech Bała.

W półfinale Soła zagra również na wyjeździe z Teamem Sportem Hejnałem Kęty. Spotkanie odbędzie się w środę 20 września o godz. 16.30.

– Dla nas był to mecz drugorzędny. Chcieliśmy oczywiście awansować wyżej, ale nie było to najwyższym priorytetem. Ostatnio mieliśmy bardzo napięty terminarz. Zdecydowaliśmy się więc na rotacje w składzie. Soła była dla nas zdecydowanie za mocna – powiedział Paweł Sidorowicz, trener KS Chełmek.

– Prowadziliśmy grę i cały czas dominowaliśmy. W tym meczu dałem szansę zawodnikom, którzy zazwyczaj grają mniej. Dziś zagrali w pełnym wymiarze czasu i zaprezentowali się dobrze – powiedział Sebastian Stemplewski, trener Soły Oświęcim.

Środa 6 września KS Chełmek – Soła Oświęcim 0:7
Bramki: Arkadiusz Czapla cztery, Kamil Szewczyk, Dawid Wadas, Wojciech Bała.

Składy:
KS Chełmek: Dębski, Kądziołka (46. Kumanek), Wójcik (46. Chylaszek), Sidor, Węgrzyn, Kaczor (60. Kurek), Kustra, Cieciera, Żyła (80. Bęben), Bloch, Psioda (60. Cieśla). Trener: Paweł Sidorowicz.

Soła Oświęcim: Mioduszewski – Bała, Drzymont (46. Wadas), Szewczyk, Wawoczny (60. Wandas) – Stankiewicz (70. Knapik), Szymczak, Dynarek (46. Kasolik), Gleń (46. Hałgas)- Czapla, Snadny.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa