Najmłodsi kadeci dobrze się bronili, ale słabo atakowali

0 Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   14 grudnia 2016

W turnieju w Oświęcimiu najmłodsi zawodnicy Kadeta Oświęcim przegrali dwa turniejowe mecze.

Turniej odbył się w sali gimnastycznej Miejskiego Gimnazjum nr 2 w Oświęcimiu. Gospodarze postarali się o to, by zespoły przyjezdne czuły się dobrze.

W pierwszym spotkaniu zawodnicy Kadeta zagrali z Żakiem Żory. Po pierwszej połowie goście wygrywali  17:31. Co prawda gospodarze grali ambitnie i nieźle prezentowali się w obronie. Byli jednak bardzo nieskuteczni w ataku. W drugiej części meczu zespół z Oświęcimia poprawił grę w obronie. Nie przyniosło to jednak spodziewanego efektu, gdyż Kdet był nieskuteczny w ataku. Ostatecznie młodzi zawodnicy oświęcimskiego klubu przegrali pierwszy mecz.

W drugim turniejowym spotkaniu Kadet zagrał z niepokonanyn  w tym sezonie KS MOSiR Cieszyn. Goście spod granicy z Czechami byli szybsi i dokładniejsi. Gospodarze grali ambitniej, ale popełniali dużo błędów w obronie i przede wszystkim w ataku. Kadet przegrał drugi mecz.

– Jeśli chodzi a aspekt sportowy, to widoczna była poprawa w naszych poczynaniach. Gramy lepiej w obronie. Musimy jednak polepszyć grę w ataku, grę zespołową, podania, Powinniśmy też grać szybciej – powiedział Wojciech Porębski, trener Kadeta Oświęcim.

– Dziękuję rodzicom młodych sportowców za to, że przyczynili się do tego, że te zawody okazały się organizacyjnym sukcesem – dodał Porębski.

Wyniki:
Kadet Oświęcim – Żak Żory 22:42
UKS Orzeł Jaworzno – KS MOSiR Cieszyn 8:71
UKS Orzeł Jaworzno – Żak Żory 11:31
Kadet Oświęcim – KS MOSiR Cieszyn 18:52.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa