Młodzicy Kadeta wygrali z Koroną

0 Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   20 kwietnia 2017

Młodzicy Kadeta Oświęcim wygrali z Koroną Kraków 64:51.
W pierwszych pięciu minutach drużyna z Oświęcimia radziła sobie bardzo dobrze. Przed zmianą piątek prowadziła 13:5. W drugiej części pierwszej kwarty gra się wyrównała. Krakowianie zmniejszyli stratę do rywala, ale na prowadzenie nie wyszli.

Początek drugiej kwarty to bardzo dobra gra Piotra Karasia i Kornela Mizgały. Po 15 minutach Kadet wygrywał 30:21. Kolejna piątka spisała się dobrze. Zawodnicy Kadeta przede wszystkim poradzili sobie w obronie.

W trzeciej kwarcie współpraca Karasia z Mizgałą i niezła gra innych koszykarzy z piątki pozwoliła wyjść Kadetowi na dziewiętnastopunktową przewagę. Po zmianie zawodników przypomnieli o sobie Karol Marszałek i Jakub Sieraczyński. Obaj skutecznie przerywali ataki Korony. Piłki pod swoją tablicą zbierali Damian Janas i Mateusz Szymeczko. Wypracowana po trzech częściach gry przewaga pozwoliła Kadetowi kontrolować przebieg gry i dowieźć zwycięstwo do końca spotkania.

Kadet Oświęcim – Korona Kraków 64:51

Dla Kadeta punktowali: Piotr Karaś 26, Kornel Mizgała 17, Jakub Sieraczyński 7, Mateusz Szymeczko 6, Karol Marszałek 2, Dawid Zdybel 2.