Mistrzowie potwierdzili dobrą formę

0 Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   30 marca 2017

Kadet wygrał 119:60 na wyjeździe z Pałacem Młodzieży Tarnów w ostatnim meczu sezonu zasadniczego.
Przed spotkaniem w Tarnowie wiadome już  było to, że Kadet będzie mistrzem ligi małopolsko – świętokrzyskiej i to, że gospodarze nie mają szans na awans do ćwierćfinałów Mistrzostw Polski. Obie drużyny chciały się jednak pokazać z dobrej strony.

Początek spotkania potwierdził różnice dzielące zespołu z Oświęcimia i z Tarnowa w tabeli. Dobrze zorganizowane ataki i skuteczna obrona dała Kadetowi prowadzenie po pierwszej kwarcie 29:16.

Od drugiej kwarty na parkiecie pojawiali się zmiennicy, którzy udowodnili trenerowi, że może liczyć na ich dobrą grę. Do końca meczu obraz gry się nie zmienił. Goście posiadali inicjatywę i stopniowo powiększali przewagę.

Pałac Młodzieży Tarnów – Kadet Oświęcim 60:119 (16:29, 15:21, 10:38, 19:31)