Kadet wygrał w Opolu

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   15 marca 2016 21:07

Kadeci Kadeta wygrali w Opolu z miejscowym MOSM 47:63.

Po trzech minutach goście wygrywali 0:10. Gospodarze pokazali się z dobrej strony w kolejnej fazie spotkania. Zawodnicy klubu z Opola doprowadzili do stanu 11:14. Później przypomniał o sobie Piotr Frydel. Obrońcy zespołu z Opolszczyzny mieli spory problem z zatrzymywaniem jego akcji. Między innymi dzięki jego postawie po drugiej kwarcie Kadet wygrywał różnicą 13 punktów.

Na początku trzeciej części spotkania goście zdobyli 14 punktów, które nie były przerwane żadnymi zdobyczami rywala. Wyróżniającą się postacią, był jak zazwyczaj, Szymon Zapała. Tym razem z bardzo dobrej strony pokazał się również Piotr Frydel. W końcówce umiejętności pokazali zmiennicy.

MOSM Opole – UKS Kadet Oświęcim 47:63

Punktowali:
Dla Kadeta Oświęcim: Piotr Frydel 26 punktów, Szymon Zapała 12 Kamil Duda 9, Adam Stawowczyk i Jakub Gunia po 5, Piotr Tolarczyk, Rafał Bratek i Krystian Rokowski 2.
MOSM Opole: Jużwa 18, Pawlik 16, Sikorski 8, Badoń 3, Brzoza 2.