Kadet nie dał żadnych szans drugiej drużynie Regisu

0 Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   14 grudnia 2016

Kadeci A wygrali w Wiliczce z Regisem II 24:108.

Zawodnicy Kadeta jechali do Wieliczki z przekonaniem, że czeka ich ciężkie zadanie. Wiedzieli o tym, że młodszy zespół z Oświęcimia przegrał z ich rywalami wysoko, bo 23:103.

W pierwszej połowie punktowali tylko uczniowie Miejskiego Gimnazjum nr 2  w Oświęcimiu. Wynik 0:47 mówi sam za siebie. W drugiej odsłonie gospodarze radzili sobie lepiej, a mecz  był bardziej wyrównany. Kadet  grał na dwie piatki i nie był już tak bardzo agresywny w obronie, jak wcześniej. Po dwóch kwartach było 5:69. Wiadomo więc było, że nikt nic i nikt nie odbierze zwycięstwa zawodnikom z ekipy z Oświęcimia.

W trzeciej części Regis II grał zupełnie inaczej. Koszykarze z Wieliczki byli lepiej poukładani, zmotywowani i popełniali mało błędów. Ta kwarta była wyrównana. Wygrali ją goście 6:10. W ostatniej odsłonie przyjezdni wykorzystali osłabienie kondycyjne przeciwników i wygrali 13:29.

Regis II Wieliczka – Kadet Oświęcim 24:108 (0:47, 5:22, 6:10, 13:29)

Punktowali:
Regis II Wieliczka: Jędrzejczyk, Dyngosz po 4, Trzciński 3, Busz, Piwnicki po 2, Wojciechowski 1.

Kadet Oświęcim: Gunia 23, Frydel 22, Zapała 20, Bratek 15, Hnatyszyn 12, Tolarczyk, Luranc, Stawowczyk po 4, Szczerbic, Stolarczyk po 2.