Kadeci Kadeta wygrali i awansowali do ćwierćfinałów

Paweł Obstarczyk  |   Koszykówka  |   16 marca 2016 01:13

Kadeci Kadeta wysoko, bo 114:53, wygrali z MKK MDK Kielce. W ten sposób zespół z Oświęcimia przypieczętował awans do ćwierćfinałów mistrzostw Polski.

Od początku meczu przewaga była po stronie gospodarzy, którzy w pierwszej kwarcie wypracowali sobie szesnastopunktową przewagę. W drugiej odsłonie goście pokazali, że nie powinno się ich przekreślać i nawiązali równorzędną walkę.

W drugiej i czwartej kwarcie sytuacje na parkiecie kontrolowali gospodarze. Wygrali oni zasłużeń.

Kadet Oświęcim – MKK MDK Kielce 114:53 (30:14, 27:20, 30:12, 27:7)
Punktowali dla Kadeta: Zapała 21, Rokowski, Frydel 19, Mikos 15, Hnatyszyn 14, Gunia 12, Duda 8, Stawowczyk 6, Tolarczyk 2.

Dla MKK MDK Kielce: Bołba 16, Polak 10, Łukawski 7, Chrościelewski 6, Głuszek, Jagielski po 4, Wanat 2, Tomasik 1.