Kolejne medale oświęcimskich pływaków – FOTO

Jakub Konior  |   Fakty mocno sportowe,Sport  |   12 lipca 2016 16:08

Srebro i brąz wywalczyli reprezentanci Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu w drugim dniu zmagań na Mistrzostwach Polski Juniorów 14-letnich. Wcześniej zdobyli dwa srebra i brąz.

O wcześniejszym sukcesie pisaliśmy TUTAJ.

Drugiego dnia srebrny medal na dystansie 50 m stylem motylkowym wywalczył Mikołaj Kozieł, łamiąc barierę 27 sekund (26.99), natomiast sztafeta 4  x  200 dowolnym  płynąc w składzie: Mikołaj Kozieł, Bruno Gałuszka, Maciej Alencynowicz i Oskar Blachura, uplasowała się na trzeciej pozycji zdobywając medal brązowy.

W popołudniowej, finałowej sesji wystąpili również:
– Mikołaj Kozieł – 6. miejsce na 400 m stylem dowolnym,
– Sztafeta 4 x 100 dow. Kobiet – 7. miejsce (skład: Wiktoria Skarwecka, Martyna Prochownik, Julia Pawłowska, Julia Palowska),
– Bruno Gałuszka – 8. miejsce na 200 m stylem klasycznym,
– Oskar Blachura – 12. miejsce na 200 m stylem klasycznym i 14 m na 200 m stylem zmiennym,