Unia z Gabrysiem i Šaurem wygrała z Nestą Miresem

0 Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   4 stycznia 2017

Unia wygrała z Nestą Miresem Toruń 5:2. W tym spotkaniu karierę wznowił Jerzy Gabryś. Debiut w barwach Unii zaliczył Jakub Šaur.
Przed spotkaniem zdecydowanym faworytem była Unia. Była liderem grupy słabszej PHL. Jej  rywal był trzeci, ale miał sporą stratę do czołowej dwójki. W tym spotkaniu po przerwie spowodowanej decyzją o zakończeniu kariery do gry powrócił Jerzy Gabryś. Jakub Šaur przed przejściem do Unii grał w HC Slezan Opava, Tapparze, Orli Znojmo, HC Olomouc, HC Breclav, SK Horacka Slavia Trebic, HC Moravske Budejovice i HC Pelhrimov.

W pierwszej tercji Unia zdobyła jednego gola. Vosatko nie pomylił się przy dobitce strzału Piotrowicza. W pierwszej fazie  drugiej tercji przyjezdni oddali kilka strzałów na bramkę Fikrta. Bramkarz nie dał się pokonać. Później jednak inicjatywa wróciła do gospodarzy. W 37. minucie na bramkę uderzył Gębczyk. Kija dołożył Haas zmieniając w ten sposób tor lotu gumy. Doszedł do niej Kasperlik i skierował do siatki. Zawodnik wykorzystał to, że bramkarz i obrońcy Nesty Mires odsłonili prawy róg bramki. W 40. minucie było 3:0. Guma po podaniu Kasperlika trafiła do Tabačka. Ten miał niewielkie problemy z przyjęciem krążka i zdobył gola.

W 44. minucie Wanat skutecznie dobił strzał Malickiego. Przy stanie 4:0 do głosu doszli goście. Najpierw Winiarski zmienił tor lotu gumy po strzale Kourach, a później bardzo ładną akcję uderzeniem pod poprzeczkę zakończył Fraszko. Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Bezuška zagrał do Danečka, a ten odwrócony tyłem do bramki pokonał Plaszkiewicza.

Wtorek 3 stycznia KS Unia Oświęcim – Nesta Mires Toruń 5:2 (1:0, 2:0, 2:2)
Bramki: 1:0 Vosatko – Piotrowicz – Daneček  (5/4) (7.47.), 2:0 Kasperlik – Haas – Gębczyk (36.56), 3:0 Tabaček – Haas – Kasperlik (39.47), 4:0 Wanat – Malicki – Šaur (5/4) (43.23), 4:1 Winiarski – Kourach – Ćwikła (45.53), 4:2 Fraszko – Skólmowski – Zhylinski (5/4) (49.08), 5:2  Daneček – Bezuška – Tabaček (56.47)

KS Unia Oświęcim: Fikrt – Vosatko (2), Bezuška,  Kowalówka, Daneček, Piotrowicz – Kysela, Gabryś, Tabaček, Haas, Kasperlik – Gębczyk (2), Šaur (2), Malicki, Wanat, Budzowski oraz Wojtarowicz, Paszek,Szewczyk, Lacheta i Hatłas.Trener: Josef Doboš.

Nesta Toruń: Plaskiewicz – Zhylinski (2), Jaworski, Fraszko, Kukushkin (2), Naparło – Trachanow, Lidtke, Kalinowski, Mikhailov, Dołęga – Kourach (2), Podsiadło (2), Winiarski, Ćwikła, Mogiła (4) oraz Skólmowski. Trener: Leszek Minge.