Unia przegrała, bo nie radziła sobie w okresach gry w przewadze

0 Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   15 października 2017

Unia Oświęcim przegrała z PGE Orlik Opole 2:5.
Mecz rozpoczął się dobrze dla gości. Mejdl otrzymał podanie zza bramki i celnym strzałem otworzył wynik spotkania.  Przeważał Orlik. Gra toczyła się raczej w tercji obronnej Unii.  Później Lorek skutecznie dobijał strzał kolegi  z zespołu i było 0:2.

Zobacz zdjęcia z meczu, kliknij w obrazek powyżej. Fot. Ola Hołowiejczuk

W 12. minucie Unia grała w przewadze i szybką ją wykorzystała. Z okolic linii niebieskiej na bramkę uderzył Vosatko. Bramkarz strzał obronił, ale w pobliżu był Šaur, który z najbliższej odległości skierował gumę do pustej bramki. Po zdobyciu gola Unia grała odważniej i przejęła inicjatywę. Później bardzo dobrą sytuację strzelecką miał Tabaček. Pozostawiony bez opieki hokeista przestrzelił. To jednak przyjezdni cieszyli się z kolejnego celnie zadanego ciosu. W okresie gry w przewadze zza prawego bulika na bramkę uderzył Bychawski. Tor lotu krążka zmienił Szydło.

Drugą tercję Unia rozpoczynała w osłabieniu i po 18 sekundach gry stracili gola. Szydło wymanewrował zawodnika Unii na prawym skrzydle z wysokości linii niebieskiej i podał gumę do Przygodzkiego. Hokeista Orlika zachował się sprytnie i podwyższył prowadzenie klubu z Opola.

W 30. minucie zakotłowało się pod bramką Orlika. Tabaček miał dwukrotnie szansę pokonać golkipera, ale ten interweniował skutecznie. W 32. minucie Paszek otrzymał bardzo dobre podanie od kolegi z zespołu i pojechał na spotkanie sam na sam z bramkarzem. Ani jemu ani Vosatce nie udało się strzelić gola, chociaż okazję ku temu mieli wyśmienitą. Druga tercja była wyrównana. Groźniejsze sytuacje bramkowe mieli gospodarze, ale żadnej z nich nie zakończyli pomyślnie.

W 44. minucie Reidl pokazał próbkę swoich umiejętności. Najechał na bramkę przy jej prawym słupku i ładnym strzałem z nadgarstka pokonał Fikrta. W 46. minucie Haasovi udało się wygrać rywalizację o krążek z dwoma obrońcami Orlika. Zawodnik Unii skierował gumę do siatki zewnętrzną łopatką. Jeszcze w ostatniej minucie gola mogli zdobyć Daneček i Tabaček, ale ostatecznie wynik się nie zmienił.

– Cieszę się z wygranej. Wiedzieliśmy , że to będzie ciężki mecz i taki był. Dobrze zaczęliśmy. W pierwszych fragmentach przeważaliśmy i stwarzaliśmy sobie okazje. Potem przytrafiały się błędy. Chcieliśmy koniecznie wygrać, gdyż w kilku poprzednich meczach graliśmy dobrze, ale przegrywaliśmy – powiedział trener PGE Orlik Opole.

– Szybko strzelone gole przez Orlika wpłynęły na nasza grę. Straciliśmy je po naszych błędach. Potem mieliśmy okazje, ale ich nie wykorzystaliśmy. Trzeba jednak powiedzieć, że rywal wygrał zasłużenie. W poprzednich meczach graliśmy bardzo dobrze. Teraz przytrafiła się nam słabsza gra. Martwi mnie to, że nie potrafimy utrzymać stylu gry na dłuższy czas – powiedział Josef Doboš trener Unii Oświęcim.

 

 

Niedziela 15 października Unia Oświęcim – PGE Orlik Opole 2:5 (1:3, 0:1, 1:1)

Bramki:  0:1 Meidl – Höög – Baranyk (00.47), 0:2 Lorek – Kisielewski (4/5) (6.46),
1:2  Šaur – Vosatko – S.Kowalówka (5/4) (11.46), 1:3 Szydło –  Bychawski (5/4) (17.32), 1:4  Przygodzki – Sordon -Szydło ( 5/4) (20.18), 1:5 Meidl – Höög ( (5/4) (43.47). 2:5 – Haas – Rufer – Gabryś (45.54).

Składy: 

Unia Oświęcim: Fikrt – A. Kowalówka, Vosatko, Rufer, Daneček, S. Kowalówka – Gabryś (4), Bezuška (2), Piotrowicz, Haas, Tabaček – Šaur (2), Paszek, Wanat, Malicki oraz Wojtarowicz.Trener: Josef Doboš.

PGE Orlik Opole : Trianichev – Sordon, Bychawski (2), Przygodzki, Szydło (2), Gorzycki – Látal (6), Zaťko, Meidl, Höög, Baranyk – Sznotala (2), Kostek (2), Stopiński, Lorek, Kisielewski oraz Wąsiński, Gawlik, Demianiuk.Trener: Jacek Szopiński.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. .
.
Archiwa