Josef Doboš nie jest już trenerem Unii

0 Paweł Obstarczyk  |   Fakty,Hokej  |   23 października 2017

Zarząd KS Unia Oświęcim podjął decyzję o zwolnieniu trenera – Josefa Doboša.
Josef Doboš  trenował Unię dwa razy. Jego druga kadencja trwała trzy lata. W obecnym sezonie klub nie zdobywał wielu punktów. Owszem, zdarzały się mecze, takie jak ten z GKS Tychy, kiedy to zespół  z Oświęcimia pokazał charakter, ale w większości spotkań zawodził kibiców.

Przy ocenianiu trenera trzeba jednak pamiętać, że klub ma ograniczone możliwości finansowe, a także o tym, że tuż przed sezonem z różnych powodów wypadło kilku zawodników. Do tego doszły kontuzje obecnych hokeistów Unii.

Zarząd Unii stosunkowo długo czekał na rozwój wydarzeń. Ostatecznie jednak podjął decyzję o zwolnieniu czeskiego trenera.

– Na naszą decyzję wpłynął niski poziom gry drużyny. Wyniki zespołu są słabe, ale nie to jest najważniejsze. My zdajemy sobie sprawę z tego, że skład został osłabiony nie z winy trenera. Był jeszcze jeden powód zwolnienia szkoleniowca. Drużynie brakowało woli walki. Po straconych golach zawodnicy spuszczali głowę w dół, tak jakby godzili się z porażkami. Naszym zdaniem wariant z tym trenerem się wypalił i zabrakło koncepcji gry – skomentowała Bożena Fraś, prezes KS Unia Oświęcim.

Obecnie funkcję po trenera pełni Witold Magiera. Nazwisko nowego sternika poznamy wkrótce.
– Prowadzimy rozmowy z kandydatem – dodała prezes Unii.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. .
.
Archiwa