Comarch Cracovia prowadzi 3:1, ale Unia zagrała dobry mecz – FOTO

0 Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   27 lutego 2017

Unia przegrała  po dogrywce z Comarchem Cracovią 2:3. W rywalizacji play – off zespół z Krakowa wygrywa 3:1. Kolejny mecz w środę w stolicy Małopolski.
W pierwszej tercji przeważali goście.  Zawodnicy z Krakowa dużo czasu spędzali w tercji obronnej Unii i oddawali sporo strzałów na bramkę. Duży wpływ na to miały kary, które otrzymywali gospodarze. Bardzo dobrze spisywał się jednak Fikrt. W 3. minucie obronił strzał z nadgarstka Kapicy. W 7.  minucie Kalus zagrał gumę przed bramkę. Doszedł do niego Dąbkowski i uderzył z bliska. I tym razem Fikrt sobie poradził. Bramkarz Unii popisał się umiejętnościami również przy strzałach Rompkowskiego i Kapicy. W pierwszej tercji padł jeden gol. Stało się to sześć sekund przed jej końcem. Zakotłowało się pod bramką Unii. Krążek w siatce strzałem z najbliższej odległości oddał Urbanowicz.

Wspominając ten mecz nie można zapomnieć o sędziach. Ich decyzje wywoływały sporo negatywnych emocji u kibiców, zawodników, trenera. Wiele z nich zasługuje na przedyskutowanie. Dziennikarze zaprosili na konferencje prasową obserwatora. Ten jednak nie zgodził się na komentarz.

W 23. minucie kibice Unii mieli powody do radości.  Gospodarze grali wtedy w przewadze i zdobyli gola. Sprytny strzał oddał Daneček. Później Comarch Cracovia grała w podwójnej przewadze, ale nie wykorzystała tego. W 33. minucie było 2:1. Wojtarowicz wyjechał zza bramki i skierował gumę pod poprzeczkę. Po tym golu Unia poszła za ciosem. Gospodarze na chwilę przejęli inicjatywę. Potem mecz się  wyrównał.

W trzeciej tercji goście dążyli do wyrównania. Unia jednak dobrze się broniła. Gospodarze też szukali sytuacji bramkowych. W 58. minucie bardzo dobrą okazję zmarnował Kalus. W tej samej minucie zespół z Krakowa wyrównał stan rywalizacji. Na bramkę uderzył Dziubiński. Krążek odbił się od Šinagla i wpadł do siatki. Goście grali wtedy w osłabieniu.

Remis po 60 minutach gry oznaczał konieczność rozegrania dogrywki. W niej kolejną karę złapał zawodnik Unii. W 62. minucie Urbanowicz uderzył na bramkę, a krążek wpadł do siatki przy lewym słupku.

– Dziś był dla nas kolejny ciężki mecz. Wydaje mi się, że optycznie byliśmy lepsi. Częściej byliśmy przy krążku i oddawaliśmy dużo strzałów. Mieliśmy jednak sporo problemów z  Fikrtem. To jemu Unia zawdzięcza to, że w każdym meczu jest wiele emocji. Myślę jednak, że zagraliśmy dobry mecz – powiedział Rudolf Roháček, trener Comarchu Cracovii Kraków.

– Ten mecz nie miał wiele wspólnego z hokejem. Mam dużo zastrzeżeń do pracy sędziów. Chodzi o brak konsekwencji. Nasi zawodnicy walczyli do samego końca. Jestem zadowolony z ich gry. Comarchovi Cracovii pomagały kary, które otrzymywaliśmy. Drużyna zasługuje na pochwałę. W Krakowie będziemy grali o zwycięstwo – powiedział Josef Doboš.

Niedziela 26 lutego Unia Oświęcim – Comarch Cracovia Kraków 2:3 po dogrywce (0:1, 2:0, 0:1, dogrywka 0:1)
Bramki: 0:1 Urbanowicz – Słaboń – Kruczek (5/4) (19.54), 1:1 Daneček – Piotrowicz, – Kowalówka (5/4) (22.55), 2:1 Wojtarowicz – M. Kasperlík – O. Kasperlik (32.55), 2:2 – Šinágl – Dziubiński (57.45), 2:3 Urbanowicz – Słaboń –Wajda (4/3) (61.52).

Stan rywalizacji 3:1 dla Cracovii. Kolejny mecz w środę w Krakowie.

Składy:

Unia Oświęcim: Fikrt – Bezuška (2), Vosatko (4), Piotrowicz, Daneček, Kowalówka (4) – Gabryś (2), Kysela, Tabaček (4), Haas (2), M. Kasperlik – Gębczyk (2), Šaur, Wanat, Paszek (2), Malicki – O. Kasperlik, Wojtarowicz. Trener: Josef Doboš.

Comarch Cracovia Kraków: Radziszewski – Dutka, Rompkowski, Šinágl, Dziubiński, Kapica – Kruczek, Wajda, Urbanowicz, Słaboń, Drzewiecki – Dąbkowski, Zib, Sýkora, McPherson (2), Kalus – Maciejewski (2), Novajovský (2), Paczkowski (12), Chovan, Wróbel. Trener: Rudolf Roháček.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa