Z Mistrzostw Polski Weteranów LA przywieźli trzy medale

Marcin Cichowski  |   Fakty mocno sportowe  |   4 sierpnia 2016 15:40

Andrzej Maliszewski, Mirosław Baraniak i Dariusz Merta zdobyli medale podczas XXVI Mistrzostw Polski Weteranów LA i V Mistrzostw Polski Lekarzy.

Powiat oświęcimski reprezentowało stowarzyszenie weteranów LA „Masters” Brzeszcze. Zawodnicy zdobyli trzy medale.

Andrzej Maliszewski w kategorii  M55 zdobył złoty medal w rzucie dyskiem, jest to wielokrotny medalista mistrzostw świata i Europy w rzutach. Mirosław Baraniak wywalczył także złoty medal w rzucie oszczepem w kategorii M50. Dariusz Merta zajął trzecie miejsce w rzucie dyskiem w kategorii M45, zawodnik jest wielokrotnym medalistą mistrzostw świata, Europy i Polski w rzutach.

Do zawodów zgłosiło się 399 osób w tym 79 zawodniczek oraz 320 zawodników. Ostatecznie udział wzięło 349 osób w tym 26 lekarzy.