UKS Sokół najlepszą drużyną Pucharu Polski – FOTO

0 Marcin Cichowski  |   Fakty mocno sportowe  |   18 czerwca 2017

Kolarze UKS Sokół wygrali klasyfikację drużynową, podczas piątej edycji Pucharu Polski MTB w olimpijskiej odmianie kolarstwa górskiego.

Zawodnicy, UKS Sokół z ogromna przewagą punktową, pokonali resztę z ponad czterdziestu klubów startujących w tym wyścigu. Oprócz klasyfikacji drużynowej, reprezentanci Zatora, odnosili znakomite wyniki indywidualnie.

W Elicie kobiet, dwie czołowe lokaty zajęły Rita Malinkiewicz i Gabriela Wojtyła, wjeżdżając na metę z dużą przewagą nad resztą stawki. Michał śliwiński był najlepszym pierwszorocznym juniorem młodszym, zajmując piąte miejsce w tej kategorii. Marcin Sermak zajął trzecie miejsce wśród licznej grupy młodzików. Michał Topór, to drugi zawodnik klasyfikacji do lat 23 i trzeci w Elicie.

Stanisław Nowak zajął drugą lokatę w juniorach. Zawodnikom nie pomagały warunki na trasie. Opady deszczu zamieniły leśne ścieżki w błotną maź, zaklejającą skutecznie wszystkie elementy rowerów. Do mety, na czołowych pozycjach dotarli najwytrwalsi zawodnicy, dysponujący dobrze przygotowanym sprzętem.

– Nie bez znaczenia był też odpowiedni dobór opon na panująca warunki. „Oponiarską ruletkę” również wygraliśmy, stawiając na właściwe ogumienie – relacjonuje Sebastian Żabiński z UKS Sokół. – Pozostał miesiąc do Mistrzostw Polski. Teraz, nasi zawodnicy oczekują na informację, dotyczące spełnienia kryterium kwalifikacji do Mistrzostw Europy.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa