Pierwsze w historii zwycięstwa Spartansów z Hussars dały im awans do półfinałów

0 Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   13 kwietnia 2017

Zespół LC Spartans Oświęcim wygrał dwa mecze ćwierćfinału play – off z Hussars Poznań i awansował do kolejnej fazy o Mistrzostwo Polski.
Przed pierwszym spotkaniem play – off z bilans bezpośrednich meczów pomiędzy rywalami był fatalny dla oświęcimskiego klubu. Wszystkie poprzednie gry zakończyły się sukcesem sportowców z Wielkopolski.

Pierwsza kwarta to zmasowane ataki gości z Poznania, liczne kary dla Spartansów i wzajemne badanie. Ta część spotkania skończyła się remisem 1:1. Na bramkę Jadanowskiego odpowiedział Pruchniewski.

W drugiej kwarcie inicjatywę przejęli gospodarze. Piłkę w siatce umieszczali Wabik (dwa razy), Klimas i Czerwik (dwa razy) z zespołu Spartans i Czechowski z ekipy jego przeciwnika.

W trzeciej kwarcie również lepszą skutecznością popisali się gospodarze. Przed ostatnim etapem meczu ekipa z Oświęcimia wygrywała 9:3. w końcówce obu drużynom dały się we znaki warunki atmosferyczne. Gra straciła dynamikę. Ostatecznie pierwszy mecz Spartansi wygrali 11:4.

W tym meczu dla Spartansów bramki strzelali: Czerwik (trzy gole), Wabik (dwie), Trzewik (dwie), Zbylut, Chwierut, Jadanowski, Klimas.

W kolejny weekend w Poznaniu odbył się rewanż. Zadaniem minimum Spartansów była obrona zaliczki bramkowej z Oświęcimia. Przyjezdni wyszli jednak z założenia, że najlepszą obroną jest atak. W pierwszej kwarcie padł jeden gol. Zdobył go Trzewik, który jest zawodnikiem klubu z Małopolski Zachodniej. W drugiej odsłonie dominacja Spartansów była jeszcze większa. Po połowie meczu wygrywali oni 5:0 i było już jasne, że raczej nic nie odbierze przyjezdnym awansu. Hussars byli skuteczniejsi od Spartansów dopiero w ostatniej kwarcie. Nic im to nie udało. Drugie spotkanie 8:5 wygrał zespół z Oświęcimiu. W dwumeczu było 19:9.

W półfinale Spartansi zagrają z Kraków Lacrosse Kings. Mecze odbędą się 21 maja w Krakowie i 4 czerwca w Oświęcimiu.