Narciarze i snowboardziści rozstrzygnęli zawody

0 Paweł Obstarczyk  |   Fakty mocno sportowe  |   2 lutego 2018

Na stoku Małego Rachowca w Zwardoniu odbyły się zawody narciarzy i snowboardzistów. Swoim zasięgiem objęły one kilka cyklów. Podajemy ich wyniki. 

Zawodnicy startowali w ramach Mistrzostw Gminy Oświęcim w Narciarstwie Alpejskim i Snowboardzie, Powiatowych Igrzyska Dzieci, Igrzysk Młodzieży Szkolnej, Licealiady w Snowboardzie w ramach Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego dzieci i młodzieży Szkolnego Związku Sportowego oraz drugiej rundy Ligi Narciarskiej Powiatu Oświęcimskiego.

Mistrzostwa i rundy zorganizował UKS Oświęcimski we współpracy z Ośrodkiem Kultury, Sportu i Rekreacji  Gminy Oświęcim i Powiatowym Szkolnym Związkiem Sportowym w Oświęcimiu. Wystartowało w nim 154 młodych sportowców ze szkół w Zaborzu, Brzezince, Rajsku, Babicach, Polance Wielkiej, Oświęcimiu, Kętach, Chełmku i Bielsku-Białej.

Wyniki:
Mistrzostwa Gminy Oświęcim w narciarstwie alpejski. Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

Dziewczęta: 1. Ewa Cebulska Gimnazjum Gminne nr 2 w Zaborzu czas 37.70, 2. Julia Adamczyk SP 2 Polanka  Wielka

Mistrzostwa Gminy Oświęcim w narciarstwie alpejskim – Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Pozycja Nr Nazwisko Imię Szkoła Czas
dziewczęta
1 15 Cebulska Iga Gim2 Zaborze 37.70
2 18 Adamczyk Julia SP 2 Polanka Wielka 43.27
3 9 Dziwak Kamila GG1Rajsko 50.59
4 7 Szczerba Magda SP 2 Polanka Wielka 57.57
chłopcy
1 26 Stańczyk Jakub GG1Rajsko 35.99
2 29 Kwadrans Kacper Gim2 Zaborze 37.50
3 22 Bruzda Patryk Gim2 Zaborze 37.66
4 33 Krzyżowski Dawid GG1Rajsko 38.71
5 34 Zimny Bogumił SP BRZEZINKA 40.90
6 24 Stachnik Franciszek SP BRZEZINKA 40.97
7 38 Liszewski Mateusz GG1Rajsko 41.14
7 25 Ceglarz Daniel Gim2 Zaborze 41.14
9 31 Kleszcz Kacper Gim2 Zaborze 46.09
10 37 Rydzoń Wiktor Gim2 Zaborze 47.24
11 32 Feldek Oliwier SP BRZEZINKA 48.92
12 40 Wójcik Olaf GG1Rajsko 51.53

 

Mistrzostwa Gminy Oświęcim – Snowboard
Pozycja Nr Nazwisko Imię Szkoła Czas
Dziewczęta
1 5 Jarosz Agnieszka Gim2 Zaborze 61.33
2 6 Szalonek Amelia GG1Rajsko 88.07
Chłopcy
1 13 Kawczak Kacper Gim2 Zaborze 48.71
2 12 Kotfis Cyprian Gim2 Zaborze 50.50
3 11 Starzychowicz Kacper SP BRZEZINKA 52.91
4 3 Puskarczyk Bartłomiej SP Zaborze 55.91
5 8 Pniak Wojciech Gim2 Zaborze 56.25
6 9 Bućko Karol GG1Rajsko 56.70
7 16 Serafin Kacper Gim2 Zaborze 59.76
8 18 Wilczak Jakub Gim2 Zaborze 60.24
9 15 Wisiorek Mateusz Gim2 Zaborze 60.52

 

Snowboard
Powiatowe Igrzyska Dzieci
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Powiatowa Licealiada
Slalom gigant
Klasyfikacja oficjalna
Pozycja Nr Nazwisko Imię Szkoła Czas
Powiatowe Igrzyska Dzieci – dziewczęta
1 1 Klimas Kornelia SP 2 Chełmek 53.44
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej – dziewczęta
1 4 Lewandowska Olga GTS w Oświecimiu 52.37
2 5 Jarosz Agnieszka Gim2 Zaborze 61.33
3 6 Szalonek Amelia GG1Rajsko 88.07
Powiatowe Igrzyska Młodzieży Szkolnej – chłopcy
1 14 Wojtarowicz Wiktor SP- 11 Oświęcim 48.55
2 13 Kawczak Kacper Gim2 Zaborze 48.71
3 7 Długozima Kacper SP- 11 Oświęcim 48.76
4 12 Kotfis Cyprian Gim2 Zaborze 50.50
5 10 Buda Jakub G nr 2 Chełmek 52.63
6 11 Starzychowicz Kacper SP BRZEZINKA 52.91
7 3 Puskarczyk Bartłomiej SP Zaborze 55.91
8 8 Pniak Wojciech Gim2 Zaborze 56.25
9 9 Bućko Karol GG1Rajsko 56.70
10 16 Serafin Kacper Gim2 Zaborze 59.76
11 18 Wilczak Jakub Gim2 Zaborze 60.24
12 15 Wisiorek Mateusz Gim2 Zaborze 60.52
13 17 Pniak Tomasz SP- 11 Oświęcim 66.44
Powiatowa Licealiada – dziewczęta
1 19 Kuwik Dominika PZ Nr 1 Oświęcim 48.22
2 21 Martyka Julia PZ Nr 1 Oświęcim 50.03
3 20 Kózka Katarzyna PZ Nr 1 Oświęcim 51.18
Powiatowa Licealiada – chłopcy
1 23 Gawron Marek PZ Nr 1 Oświęcm 41.38
2 29 Kondal Rafał PZ Nr 1 Oświęcm 47.28
3 28 Ryszka Patryk PZ Nr 1 Oświęcm 47.70
4 30 Kulczyk Hubert ZSZTS Oświęcim 48.05
5 25 Wójcicki Jacek PZ nr 2 Oświęcim 51.10
6 26 Jasieczko Jakub PCKTiB OŚWIĘCIM 52.09
7 27 Krzemień Jarosław PCKTiB OŚWIĘCIM 52.89
8 22 Ledwoń Kacper PZ Nr 1 Oświęcm 58.85
9 31 Myrda Michał PCKTiB OŚWIĘCIM 61.99
10 32 Zięba Wiktor PCKTiB OŚWIĘCIM 91.41

 

II runda Ligi Narciarskiej 2017/18 – Igrzyska Dzieci
Slalom gigant
Klasyfikacja oficjalna
Pozycja Nr Nazwisko Imię Szkoła Czas Punkty
dziewczęta młodsze
1 11 Sikora Natalia SP9 Oświęcim 38.62 16
2 9 Kalder-Maciejasz Malwina SP nr 8 Oświęcim 43.84 14
3 8 Zimna Emilia SP- 11 Oświęcim 44.98 12
4 6 Matula Julia SP9 Oświęcim 45.02 10
5 5 Dąbrowska Helena SP9 Oświęcim 49.00 8
6 4 Wieczorek Michalina SP nr 8 Oświęcim 51.95 7
7 1 Paluch Laura SP nr 8 Oświęcim 57.96 6
8 7 Chowaniec Weronika SP Babice 59.75 5
9 2 Pióro Julia SP9 Oświęcim 79.00 4
dziewczęta starsze
1 41 Spiechowicz Alicja SP4 Oświęcim 36.61 16
2 46 Piskorz Katarzyna SP9 Oświęcim 37.10 14
3 30 Nycz Maria SP9 Oświęcim 42.04 12
4 36 Ulczok Nina SP9 Oświęcim 42.69 10
5 47 Szafraniec Miriam SP Brzezinka 43.31 8
6 45 Polak Aleksandra SP9 Oświęcim 44.67 7
7 49 Mayerberg Anna SP nr 8 Oświęcim 45.50 6
8 42 Pietrańska Katarzyna SP- 11 Oświęcim 46.58 5
9 34 Pióro Karolina SP9 Oświęcim 47.81 4
10 43 KOZDROŃ JULIA SP Zaborze 47.83 3
11 48 Kotowicz Dominika SP9 Oświęcim 48.46 2
12 39 Ziajka Monika SP Brzezinka 48.63 1
13 31 Harat Hanna SP nr 8 Oświęcim 49.95 1
14 33 Liwacz Alicja SP- 11 Oświęcim 50.77 1
15 40 Hutny Emilia SP9 Oświęcim 50.83 1
16 38 Bugańska Emilia SP nr 8 Oświęcim 52.41 1
17 32 Rybarz Milena SP9 Oświęcim 53.44 1
18 35 Bogacz Kamila SP Brzezinka 94.22 1
II runda Ligi Narciarskiej 2017/18 – Igrzyska Dzieci
Slalom gigant
Klasyfikacja oficjalna
Pozycja Nr Nazwisko Imię Szkoła Czas Punkty
chłopcy młodsi
1 29 Jedynak Maksymilian SP Zaborze 44.95 16
2 23 Paluch Benedykt SP nr 8 Oświęcim 45.09 14
3 18 Duc Beniamin SP nr 8 Oświęcim 45.18 12
4 25 Bućko Wojciech SP Brzezinka 48.44 10
5 28 Homa Hubert SP9 Oświęcim 48.99 8
6 22 Homa Karol SP nr 8 Oświęcim 50.48 7
7 19 Klimas Ryszard SP nr 8 Oświęcim 51.71 6
8 12 Klimas Jan SP nr 8 Oświęcim 54.47 5
9 21 Juszczyk Aleksander SP9 Oświęcim 55.56 4
10 17 Czopek Tymoteusz SP Brzezinka 55.82 3
11 26 Kantyka Kacper SP-5 Oświęcim 56.84 2
12 16 Gębołyś Wojciech SP9 Oświęcim 60.69 1
13 20 Górka Filip SP Zaborze 61.59 1
14 15 Kantyka Jakub SP_2 Oświęcim 63.95 1
15 13 Pelc Patryk SP9 Oświęcim 64.16 1
chłopcy starsi
1 64 Ptaszyński Stanisław SP nr 8 Oświęcim 36.06 16
2 61 Pelc Piotr SP9 Oświęcim 37.44 14
3 67 Mordarski Szymon SP nr 8 Oświęcim 40.05 12
4 56 Paluch Mikołaj SP nr 8 Oświęcim 40.67 10
5 51 Romanek Paweł SP nr 8 Oświęcim 42.25 8
6 62 Iwański Filip SP Zaborze 42.55 7
7 60 Lofek Jakub SP nr 8 Oświęcim 42.97 6
8 53 Brzozowski Mateusz SP9 Oświęcim 45.44 5
9 50 Grzegorzek Jakub SP nr 8 Oświęcim 46.16 4
10 65 Gryzełko Arkadiusz SP Brzezinka 47.93 3
11 55 Siewniak Maksymilian SP Brzezinka 49.41 2
12 52 Ryszka Dominik SP Brzezinka 50.83 1
13 68 Jakubiec Paweł SP Zaborze 51.99 1
14 66 Jarski Dominik SP Zaborze 52.35 1
15 59 Szober Jakub SP Brzezinka 52.72 1
16 63 Liszewski Szymon SP Brzezinka 53.62 1
17 69 Makuch Mikołaj SP Zaborze 69.15 1

 

II runda Ligi Narciarskiej 2017/18 – Igrzyska Młodzieży Szkolnej
Slalom gigant
Klasyfikacja oficjalna
Pozycja Nr Nazwisko Imię Szkoła Czas Punkty
dziewczęta
1 1 Kajor Anna SP 2 Oświęcim 33.51 16
2 5 Kajor Magdalena SP 2 Oświęcim 36.03 14
3 4 Bartecka Martyna SP 2 Oświęcim 36.18 12
4 2 Pióro Maja SP 2 Oświęcim 37.19 10
5 15 Cebulska Iga Gim2 Zaborze 37.70 8
6 19 Pilch Magdalena SP 2 Oświęcim 38.56 7
7 16 Gębołyś Magdalena SP 2 Oświęcim 42.17 6
8 18 Adamczyk Julia SP 2 Polanka Wielka 43.27 5
9 13 Kotapka Katarzyna SP 2 Oświęcim 47.15 4
10 9 Dziwak Kamila GG1Rajsko 50.59 3
11 7 Szczerba Magda SP 2 Polanka Wielka 57.57 2
12 12 Kumańska Michalina SP nr 8 Oświęcim 57.75 1
chłopcy
1 20 Dąbrowski Stanisław SP 2 Oświęcim 32.33 16
2 28 Sikora Kacper SP9 Oświęcim 35.99 14
2 26 Stańczyk Jakub GG1Rajsko 35.99 14
4 23 Brzozowski Szymon SP 2 Oświęcim 36.06 10
5 21 Pióro Pascal SP 2 Oświęcim 36.22 8
6 29 Kwadrans Kacper Gim2 Zaborze 37.50 7
7 22 Bruzda Patryk Gim2 Zaborze 37.66 6
8 33 Krzyżowski Dawid GG1Rajsko 38.71 5
9 36 Balwierz Mikołaj SP 1 Kęty 39.65 4
10 34 Zimny Bogumił SP BRZEZINKA 40.90 3
11 24 Stachnik Franciszek SP BRZEZINKA 40.97 2
12 38 Liszewski Mateusz GG1Rajsko 41.14 1
13 25 Ceglarz Daniel Gim2 Zaborze 41.14 1
14 30 Homa Tobiasz SP9 Oświęcim 43.63 1
15 31 Kleszcz Kacper Gim2 Zaborze 46.09 1
16 37 Rydzoń Wiktor Gim2 Zaborze 47.24 1
17 32 Feldek Oliwier SP BRZEZINKA 48.92 1
18 40 Wójcik Olaf GG1Rajsko 51.53 1

 

 

II runda Ligi Narciarskiej 2017/18 – Licealiada
Slalom gigant
Klasyfikacja oficjalna
Pozycja Nr Nazwisko Imię Szkoła Czas Strata Punkty
Dziewczęta
1 43 Bartecka Julia PZ Nr 1 Oświęcim 34.16 16
2 42 Matejko Florentyna PZ Nr 1 Oświęcim 35.38 1.22 14
3 45 Żurawska Sabina PZ Nr 1 Oświęcim 35.90 1.74 12
4 47 Krajewska Zuzanna PZ Nr 1 Oświęcim 35.91 1.75 10
5 49 Jarosz Angelika PZ4Oświęcim 41.09 6.93 8
6 48 Rudnicka Małgorzata PZ Nr 1 Oświęcim 41.57 7.41 7
7 46 Zięba Gabriela PZ4Oświęcim 42.44 8.28 6
Chłopcy
1 50 Jędrzejewski Oskar ZSZTS Oświęcim 30.98 16
2 53 Folga Marcin PCKTiB OŚWIĘCIM 32.11 1.13 14
3 52 Bazan Mateusz ZSZTS Oświęcim 33.00 2.02 12
4 51 Kajor Mateusz PZ Nr 1 Oświęcim 33.13 2.15 10
5 58 Oleś Hubert ZSZTS Oświęcim 33.68 2.70 8
6 65 Kwadrans Kamil PZ Nr 1 Oświęcim 33.72 2.74 7
7 61 Smółka Wojciech PZ Nr 1 Oświęcim 34.59 3.61 6
8 56 Cholewiński Marek PZ Nr 1 Oświęcim 35.29 4.31 5
9 59 Duc Nicolas PZ Nr 1 Oświęcim 35.89 4.91 4
10 71 Balwierz Mateusz LO nr 3 Bielsko-B. 36.94 5.94 PK
11 70 Czerwienka Krzysztof PZ Nr 1 Oświęcim 38.54 7.56 3
12 66 Domagała Kacper PCKTiB OŚWIĘCIM 38.58 7.60 2
13 67 Kleszcz Błażej PZ Nr 1 Oświęcim 39.24 8.26 1
14 63 Przybyłowicz Tomasz PCKTiB OŚWIĘCIM 39.96 8.98 1
15 62 Niemiec Piotr PZ Nr 1 Oświęcim 41.45 10.47 1
16 60 Gajek Dominik PCKTiB OŚWIĘCIM 41.79 10.81 1
17 69 Jaszczurowski Paweł PZ Nr 1 Oświęcim 42.80 11.82 1
18 68 Baranek Mateusz PCKTiB OŚWIĘCIM 48.55 17.57 1

 

II runda Ligi Narciarskiej
Klasyfikacja oficjalna drużynowa- Igrzyska Dzieci
I runda Ligi Narciarskiej
Pozycja Szkoła Punkty Punkty uczestnictwo Razem
1 SP 9 Oświęcim 136 20 156
2 SP 8 Oświęcim 100 20 120
3 SP Brzezinka 33 20 53
4 SP 4 Oświęcim 16 20 36
5 SP 11 Oświęcim 13 20 33
6 SP 1 Brzeszcze 8 20 28
7 SP 2 Oświęcim 7 20 27
8 SP Harmęże 3 20 23
II runda Ligi Narciarskiej
Pozycja Szkoła Punkty Punkty uczestnictwo Razem
1 SP 8 Oświęcim 135 20 155
2 SP 9 Oświęcim 122 20 142
3 SP Brzezinka 31 20 51
4 SP Zaborze 30 20 50
5 SP 11 Oświęcim 18 20 38
6 SP 4 Oświęcim 16 20 36
7 SP Babice 5 20 25
8 SP 5 Oświęcim 5 20 25
9 SP 2 Oświęcim 1 20 21
Po dwóch rundach Ligi Narciarskiej
Pozycja Szkoła I runda II runda Razem
1 SP 9 Oświęcim 156 142 298
2 SP 8 Oświęcim 120 155 275
3 SP Brzezinka 53 51 104
4 SP 4 Oświęcim 36 36 72
5 SP 11 Oświęcim 33 38 71
6 SP 2 Oświęcim 27 21 48
7 SP Zaborze 0 50 50
8 SP 1 Brzeszcze 28 0 28
9 SP Babice 0 25 25
9 SP 5 Oświęcim 0 25 25
11 SP Harmęże 23 0 23

 

 

II runda Ligi Narciarskiej
Klasyfikacja oficjalna drużynowa- Igrzyska Młodzieży Szkolnej
I runda Ligi Narciarskiej
Pozycja Szkoła Punkty Punkty uczestnictwo Razem
1 SP 2 Oświęcim 120 20 140
2 Gimnazjum 1 Brzeszcze 24 20 44
3 GG 1 Rajsko 14 20 34
4 SP 2 Polanka Wielka 7 20 27
5 SP 9 Oświęcim 6 20 26
6 SP BRZEZINKA 2 20 22
7 SP 11 Oświęcim 1 20 21
8 SP1 Kęty 1 20 21
II runda Ligi Narciarskiej
Pozycja Szkoła Punkty Punkty uczestnictwo Razem
1 SP 2 Oświęcim 103 20 123
2 GG 2 Zaborze 24 20 44
2 GG 1 Rajsko 24 20 44
4 SP 9 Oświęcim 15 20 35
5 SP 2 Polanka Wielka 7 20 27
6 SP BRZEZINKA 6 20 26
7 SP1 Kęty 4 20 24
8 SP 8 Oświęcim 1 20 21
Po dwóch rundach Ligi Narciarskiej
Pozycja Szkoła I runda II runda Razem
1 SP 2 Oświęcim 140 123 263
2 GG 1 Rajsko 34 44 78
3 SP 9 Oświęcim 26 35 61
4 SP 2 Polanka Wielka 27 27 54
5 SP BRZEZINKA 22 26 48
6 SP1 Kęty 21 24 45
7 Gimnazjum 1 Brzeszcze 44 0 44
7 GG 2 Zaborze 0 44 44
9 SP 11 Oświęcim 21 0 21
9 SP 8 Oświęcim 0 21 21

 

II runda Ligi Narciarskiej
Klasyfikacja oficjalna drużynowa- Licealada
Pozycja Szkoła Punkty Punkty uczestnictwo Razem
1 PZ 1 Oświęcim 96 20 116
2 ZSZ TS Oświęcim 51 20 71
3 PCKTiB OŚWIĘCIM 22 20 42
4 PZ 10 Kęty 13 20 32
4 PZ 4 Oświęcim 13 20 32
6 PZ 2 Oświęcim 4 20 24
7 WZS Zator 2 20 22
II runda Ligi Narciarskiej
Pozycja Szkoła Punkty Punkty uczestnictwo Razem
1 PZ 1 Oświęcim 97 20 117
2 ZSZ TS Oświęcim 36 20 56
3 PCKTiB OŚWIĘCIM 19 20 39
4 PZ 4 Oświęcim 14 20 34
Po dwóch rundach Ligi Narciarskiej
Pozycja Szkoła I runda II runda Razem
1 PZ 1 Oświęcim 116 117 233
2 ZSZ TS Oświęcim 71 56 127
3 PCKTiB OŚWIĘCIM 42 39 81
4 PZ 4 Oświęcim 32 34 66
5 PZ 10 Kęty 32 0 32
6 PZ 2 Oświęcim 24 0 24
7 WZS Zator 22 0 22

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
Kalendarium



Archiwa