• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Medalowy start Gabrieli Zawadzkiej

Reklama

Kolejny duży sukces odniosła lekkoatletyczna reprezentacja Polski U-23.



W rozegranym 15 lipca w Mariborze na Słowenii meczu Czechy - Węgry - Polska - Słowenia , zdecydowane zwycięstwo odniosła ekipa Polski.

Polacy i Polki zgromadzili w sumie 510,5 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się reprezentacja Czech z wynikiem 324,5 pkt, trzecią lokatę zajęły Węgry 272 pkt, a na czwartym miejscu zostali sklasyfikowani gospodarze czwórmeczu Słoweńcy (198 pkt).

W reprezentacji Polski wystąpiła czołowa zawodniczka Tempa Kęty Gabriela Zawadzka. Powołanie do reprezentacji podopiecznej trenera Tadeusza Łyska jest dla Tempa Kęty i kęckiej lekkoatletyki historycznym wydarzeniem.

- Nasza trójskoczkini w reprezentacyjnym debiucie spisała się znakomicie - cieszy się Andrzej Foks z Tempa Kęty. - Skacząc na odległość 12.16 metrów zapewniła sobie miejsce na podium i brązowy medal. Zwyciężyła Adrianna Szóstak (Polska) - 13.01, przed Anną Zekuciovą (Czechy) - 12.30.

Przed Gabrysią teraz docelowa impreza w tym roku - Młodzieżowe Mistrzostwa Polski w Lekkiej Atletyce. Zawody odbędą się w dniach 30 - 31 lipca w Jeleniej Górze. Zawodniczka i trener zapowiadają walkę o medal w trójskoku.