• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Zniszczył przystanki, teraz zapłaci

Reklama

Co najmniej dwa przystanki autobusowe zniszczył w Oświęcimiu miejscowy 20-latek. Mężczyzna będzie musiał zapłacić za naprawienie szkód. Grozi mu też kara do pięciu lat więzienia.

Pod koniec kwietnia do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wpłynęło zawiadomienie o zniszczeniu mienia. Konkretnie chodziło o siedem szyb w dwóch wiatach przystankowych na osiedlu Zasole. Policjanci natychmiast przystąpili do poszukiwania osobnika, który porozbijał szyby.

Kryminalni po kilku dniach ustalili, że związek z tym aktem wandalizmu ma 20-letni oświęcimianin. Zatrzymali go w miejscu zamieszkania i przewieźli do komendy.

- Na podstawie zebranych dowodów policjanci przedstawili mu już dwa zarzuty uszkodzenia mienia, jednakże w dalszym ciągu sprawdzają czy mężczyzna ma związek z innymi podobnymi czynami - mówi aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy oświęcimskiej komendy.

To już trzeci wandal zatrzymany w ostatnich tygodniach przez policję w Oświęcimiu za niszczenie mienia publicznego.

Wiata przystankowa wraz z montażem, to wydatek rzędu 14 tysięcy złotych, więc 20-latek będzie musiał zapłacić nawet kilka tysięcy złotych za jej naprawę.