Zatorska gra miejska nagrodzona

0 Marcin Cichowski  |   Fakty,Turystyka  |   28 listopada 2016

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zatorze zdobywcą drugiej nagrody w ogólnopolskim konkursie Generalnego Konserwatora Zabytków na projekt edukacyjny o dziedzictwie kulturowym. 

Konkurs skierowany był do właścicieli lub zarządców obiektów zabytkowych wpisanych do rejestru zabytków. Celem konkursu, który odbył się po raz drugi, jest promocja działań związanych z upowszechnianiem wiedzy o dziedzictwie kulturowym oraz wzmocnienie świadomości społecznej dotyczącej wartości zabytków.

Nagrody wręczono w trzech kategoriach:

– Prelekcje, wykłady, warsztaty,
– Aktywności plenerowe,
– Wystawy, projekty multimedialne.

W kategorii aktywności plenerowe drugie miejsce i 15 tysięcy złotych otrzymał  Zespół Szkół Ogólnokształcących w Zatorze za projekt I Gra Miejska „Wędrówka Śladami Przeszłości”.

Pozostałe lokaty w tej kategorii:
– I miejsce – „Historia jednej ulicy – cykl wycieczek po Iławie”
– III miejsce – „Quest – z Richardem von Hardtem po Folwarku Wąsowo”- Folwark Wąsowo Piotr Wieła
– Wyróżnienie – „Festiwal Świdermajer” – portal swidermajer.info, Towarzystwo Przyjaciół Otwocka

Projekt musiał upowszechniać wiedzę o zabytkach lub przestrzeni zabytkowej, angażować uczestników lub publiczność do poznawania zabytków oraz przyczynić się do zwiększenia świadomości społecznej dotyczącej wartości i znaczenia konkretnych obiektów zabytkowych.

Pomysłodawcą I Gry Miejskiej „Wędrówka śladami przeszłości” oraz koordynatorem działań z grupą uczniów gimnazjum zatorskiego jest Małgorzata Bernowska, nauczycielka geografii i języka niemieckiego.

 

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa