Unia szósta na OOM 2016

Paweł Obstarczyk  |   Hokej  |   23 lutego 2016 22:17

Juniorzy Unii zajęli szóste miejsce w turnieju finałowym Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży 2016 w hokeju na lodzie.
W pierwszym dniu Unia przegrała z JKH GKS Jastrzębie 3:9. W drugim meczu zawodnicy ponieśli wysoką porażkę z MOSM Tychy. Później Unia wygrała 4:1 z UKH Dębica. Ostatecznie juniorzy z Oświęcimia zajęli szóste miejsce. Pięciodniowy turniej wygrał MOSM Tychy.

Wyniki:
JKH GKS Jastrzębie – UKH Unia Oświęcim 9:3 (5:1, 1:2, 3:0)
Bramki: Dominik Jarosz dwie, Antoni Kot dwie, Paweł Rafalik, Mateusz Barszczewski, Dominik Paś, Mateusz Paś, Kamil Wałęga po jednej dla JKH GKS, Przemysław Szymeczko, Jan Malewski, Szymon Wojtarowicz dla UKH Unia.

UKS Zagłębie Sosnowiec – Energa Stoczniowiec Gdańsk 5:4 (2:0, 2:3, 1:1)
TMH Polonia Bytom – MKS Sokoły Toruń 6:5 (0:1, 3:1, 2:3, dogrywka 1:0)
UKH Dębica – MOSM Tychy 0:11 (0:3, 0:5, 0:3)

UKH Unia Oświęcim – MOSM Tychy 3:13 (0:3, 3:4, 0:5)
Bramki: Adrian Prusak, Szymon Flasz, Kamil Jęczała dla UKH Unia, Patryk Krężołek trzy, Bartłomiej Jeziorski, Maciej Kostyła, Rafał Podlipni po dwie, Dawid Duży, Olaf Bizacki, Jan Krzyżek, Michał Królik po jednej.

Energa Stoczniowiec Gdańsk – MKS Sokoły Toruń 0:5 walkower
UKS Zagłębie Sosnowiec – TMH Polonia Bytom 3:4 po dogrywce (1:1, 1:2, 1:0, dogrywka 0:1)
JKH GKS Jastrzębie – UKH Dębica 8:0 (2:0, 4:0, 2:0)

UKH Unia Oświęcim – UKH Dębica 4:1 (1:0, 1:0, 2:1)
Bramki: Szymon Wojtarowicz dwie, Szymon Flasz, Miłosz Noworyta dla UKH Unia, Mirosław Ptak dla UKH Dębica

TMH Polonia Bytom – Energa Stoczniowiec Gdańsk 6:5 po karnych (2:3, 2:2, 1:0, dogrywka 0:0, karne 1:0)
MKS Sokoły Toruń – UKS Zagłębie Sosnowiec 3:6 (1:1, 2:2, 0:3)
MOSM Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:0 (1:0, 1:0, 0:0)

Kolejność grupa A: 1. MOSM Tychy (9 punktów, bilans bramkowy 26:3), 2. JKH GKS Jastrzębie (6, 17:5), 2. UKH Unia Oświęcim (3, 10:23), 4. UKH Dębica (0, 1:23).

Kolejność w grupie B: 1. UKS Zagłębie Sosnowiec (7, 14:11), 2. TMH Polonia Bytom (6, 16:13), 3. MKS Sokoły Toruń (3, 13:12), 4. Energa Stoczniowiec Gdańsk (1, 9:16)