To już dzisiaj. Oddaj krew z Free Oświęcim i FO

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 czerwca 2017

Pierwszą akcję oddawania krwi organizuje dzisiaj stowarzyszenie „Free-Oświęcim motocykliści z pasją”. Przyjdźcie i podzielcie się życiem. Akcji patronują Fakty Oświęcim.

Przypomnijmy, że oświęcimscy motocykliści z „Free-Oświęcim” dali się już poznać jako sprawni organizatorzy i uczestnicy głównie imprez adresowanych do dzieci. Współpracowali też z policją w ramach profilaktyki bezpieczeństwa ruchu drogowego.

Teraz przygotowali coś dla aktywnych krwiodawców i tych, którzy chcieliby usiąść na fotelu oraz oddać krew po raz pierwszy. W poniedziałek 19 czerwca od godziny 13 do 17 w ramach akcji „Dajesz krew – dajesz życie. Oddaj ją z Free-Oświęcim” wszyscy chętni, nie tylko motocykliści, mogą pojawić się w terenowym oddziale Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, który mieści się w Oświęcimiu przy ulicy Wysokie Brzegi 4 w budynku pogotowia ratunkowego.

– Chcielibyśmy, żeby to były akcje cykliczne, ale wszystko zależy od zainteresowania i odzewu – mówi Sławomir Pyda, prezes stowarzyszenia „Free-Oświęcim”. – Na początek chcemy organizować akcje krwiodawcze co trzy miesiące.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa