Stracił przytomność za kierownicą. Funkcjonariusze uratowali mu życie – FILM

1 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   1 lutego 2018

Serce 69-latka przestało bić. Mężczyzna stracił przytomność prowadząc samochód i uderzył w drzewo. Na ratunek pospieszyli policjanci i strażnik więzienny.

Na filmie z monitoringu miejskiego, który prezentujemy w tym materiale, widać samochód, który na ulicy Krakowskiej w Chełmku zjeżdża na lewy pas ruchu. Jedzie na czołówkę, ale nie zderza się z żadnym samochodem. Przejeżdża natomiast przez jezdnię i uderza w drzewo.

Traf chciał, jak się później okazało szczęśliwy, że bezpośrednio za volkswagenem jechał radiowóz z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Chełmku. Mundurowi natychmiast podążyli do rozbitego volkswagena.

Kierowca samochodu nie dawał oznak życia. Policjanci wynieśli go z samochodu i rozpoczęli resuscytację. Prowadzili ją na zmianę z funkcjonariuszem służby więziennej Zakładu Karnego w Trzebini, który również zatrzymał się na widok wypadku.

„Kierowca dwukrotnie odzyskiwał oddech, po czym ponownie go tracił, więc funkcjonariusze prowadzili resuscytację do przyjazdu pogotowia ratunkowego” – relacjonuje aspirant sztabowy Małgorzata Jurecka, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu.

Chwilę później do Chełmka dotarł zespól ratownictwa medycznego. Ratownicy medyczni przejęli pacjenta i przewieźli go do Szpitala Powiatowego w Oświęcimiu, gdzie w stanie ciężkim trafił na oddział intensywnej opieki medycznej.

Szef oświęcimskiego pogotowia ratunkowego wystosował specjalne podziękowania dla starszego sierżanta Marcina Sękali, starszego posterunkowego Artura Laszczaka i Macieja Mordarskiego, którzy uratowali ludzkie życie.

 

 

Komentarze
  • 3 lutego 2018 15:29

    milord

    Nie zazdroszczę gościowi powrotu do zdrowia;-(
    Sądząc po „bojowych” pozach przy autku, kulsony przybędą dokończyć robotę: obowiązkowy mandat i punkty karne…

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa