Ratował ludzi. Teraz potrzebuje pomocy

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 maja 2017

Darek Bartosik jest ratownikiem medycznym. Uległ wypadkowi i stracił nogę. Chce wrócić do zawodu, ale potrzebuje pieniędzy na protezę.

Po wypadku organizm Dariusza opanowała sepsa. Lekarze walczyli o życie czterdziestolatka. Zdecydowali o amputacji lewej nogi na wysokości uda. Dzięki temu ratownik z Nieporaza koło Alwerni wygrał walkę ze śmiertelnym i błyskawicznie postępującym schorzeniem.

Darek przyznaje, że od połowy lutego, kiedy przeszedł zabieg, miał kilka krótkotrwałych załamań psychicznych. W końcu jednak zaczął na nowo postrzegać życie.

– Zwracam się z prośbą o pomoc w zebraniu kwoty na sfinalizowanie zakupu protezy, co spowoduje w dużej mierze powrót do zawodu ratowania życia ludzkiego, co czyniłem z wielką pasją i zaangażowaniem – mówi Dariusz.

Proteza nogi pozwoli też mężczyźnie pokonywać bariery architektoniczne. 40-latek aktualnie jeździ na wózku inwalidzkim. Mieszka na pierwszym piętrze i chociażby to stanowi duży problem.

Proteza kosztuje 38 tysięcy złotych. Do tej pory udało się zebrać 11.320 zł (stan na 17 maja). Brakuje zatem 26.680 zł. Fakty Oświęcim włączają się w akcję pomocy dla Darka. Prosimy o udostępnianie tego artykułu w portalach społecznościowych. Czytelnicy, którzy zechcą wspomóc Darka w zbiórce na zakup protezy, powinni wejść TUTAJ. Liczy się każda złotówka.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa