Profil zaufany potwierdzisz w Urzędzie Miasta w Oświęcimiu

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   13 listopada 2017

W Urzędzie Miasta w Oświęcimiu można potwierdzić profil zaufany. To narzędzie do załatwiania wielu spraw urzędowych w Internecie.

Profil można założyć mając dostęp do sieci. Służy on jako indywidualny elektroniczny podpis.

Nie zapłacisz

„Dzięki niemu potwierdzamy swoją tożsamość w Internecie. Możemy bez wychodzenia z domu szybko i bezpiecznie wysłać oraz sprawdzać dokumenty w różnych serwisach urzędowych” – tłumaczy Maria Płachta, sekretarz miasta Oświęcim.

Jak założyć?

O tym, jak założyć profil zaufany, można przeczytać na stronie internetowej Obywatel.gov.pl https://obywatel.gov.pl/zaloz-profil-zaufany Po dokonaniu formalności w Internecie, konieczne jest jeszcze potwierdzenie tożsamości. To już wymaga wizyty w urzędzie, który może potwierdzić dane osobowe.

Do urzędu zabierz dowód

W Oświęcimiu takimi urzędami są urząd skarbowy i siedziba Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, a od końca października także miejscowy magistrat. W urzędzie miasta przy ulicy Zaborskiej 2 formalności związane z profilem można załatwić w pokoju nr 1, czyli w dzienniku podawczym. Koniecznie trzeba mieć ze sobą dowód osobisty.

„Punkt ten działa w ramach projektu „Cyfrowe usługi publiczne w mieście Oświęcim” – mówi Katarzyna Kwiecień, rzecznik magistratu.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . .
. . .
.
Archiwa