Powstanie hotel Haberfeld – FOTO

3 Marcin Cichowski  |   Fakty,Turystyka  |   2 listopada 2016

Na miejscu kamienicy Haberfeldów powstanie hotel. Inwestycja na ulicy Dąbrowskiego w Oświęcimiu ma się zakończyć z początkiem 2018 roku.

W 120 pokojach będzie mogło zamieszkać od 240 do 360 gości. Ponadto będą trzy sale konferencyjne, restauracja oraz parking podziemny.

– Spodziewa się, że hotel będzie mógł przyjąć rocznie ok. 40 tys. gości – powiedział Gazecie Krakowskiej Marcin Susuł z oświęcimskiej firmy Susuł&Strama Architekci, właściciela terenu, oświęcimski architekt. Według niego, taki obiekt może ożywić zamarły w ostatnich latach rynek i jego okolice.

 

hotel Haberfeld w oświęcimiu

Susuł&Strama Architekci

Jak podkreśla Marcin Susuł przed podjęciem decyzji o budowie inwestor przeanalizował opłacalność tego przedsięwzięcia. Zapewne wówczas przybędzie lokali gastronomicznych w sercu Oświęcimia, a turyści chętniej będą odwiedzać tę część grodu nad Sołą.

hotel Haberfeld w oświęcimiu

Susuł&Strama Architekci

Komentarze
 • 2 listopada 2016 12:09

  Kpiarz

  No, trochę ludzi do pracy tam będzie trzeba. Chyba jednak najwięcej do pracy na świeżym powietrzu. Bo przecież 360 osób, to nie w kij dmuchał. Trza ich będzie złapać i doprowadzić….

 • 2 listopada 2016 18:36

  Historyk Miasta Pokoju

  Jezeli nazwa ma byc Hotel Haberfeld…to juz nietrudno zgadnac kto macza w tym palce… Jednak jest rzecz po ktorej (….) nie wybuduja tam sobie hotelu …

 • 2 listopada 2016 19:00

  Katarzyna

  To jest jakiś cyrk!!!

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa