Popisał drzwi kościoła, bo… był pijany

1 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   19 lutego 2018

Wypitym alkoholem tłumaczył młody mężczyzna wybryk, którego dopuścił się kilkanaście dni temu. Słyszał zarzut zniszczenia drzwi kościoła.

Do tego bulwersującego czynu doszło nocą z 3 na 4 lutego. Wówczas to na drzwiach kościoła świętego Urbana w Brzeszczach i na słupie ogrodzenia świątyni pojawiły się napisy „gay cunt pride” i „fuck off” wykonane farbą w sprayu.

Sprawców zarejestrował monitoring. O zdarzeniu pisaliśmy w artykule „Pseudograffiti na drzwiach kościoła”. Opublikowaliśmy też film, na którym widać dwie osoby i apel policji o pomoc w zidentyfikowaniu wandala i jego towarzyszki.

Policjanci z Komisariatu Policji w Brzeszczach przez kilkanaście dni intensywnie pracowali nad sprawą. Skrupulatnie sprawdzali każdy ślad i każdą informację. Tym bardziej, że presja społeczna unosiła się w powietrzu.

Ciężka praca doprowadziła dochodzeniowców do 24-letniego mieszkańca miasta i jego o rok starszej, także miejscowej, znajomej. Policjanci zatrzymali mężczyznę w domu i przewieźli do komisariatu. Przedstawili mu zarzut uszkodzenia mienia.

Młody człowiek przyznał się do winy. Tłumaczył, że wracał z koleżanką z imprezy, na której wypił sporo alkoholu. Po drodze wpadł na głupi pomysł wykorzystania farby w sprayu, którą miał przy sobie, i wykonania prowokacyjnych haseł na terenie należącym do kościoła. Teraz grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa