Podpalił dom, pobił żonę i córkę

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 stycznia 2017

Oświęcimscy policjanci zatrzymali mężczyznę, podejrzanego o znęcanie się nad rodziną i próbę podpalenia domu. W chwili zatrzymania był kompletnie pijany.

Oficer dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu przyjął telefoniczne zgłoszenie o awanturze domowej, wywołanej przez 47-latka z Osieka. Mężczyzna miał też podpalić dom, w którym mieszka.

Do Osieka natychmiast wyruszył patrol prewencji. Policjanci wysłuchali żonę agresora i 21-letnią córkę. Kobiety potwierdziły, że 47-latek im groził,. Następnie doszło do rękoczynów, po którym mężczyzna podpalił dom. Wezwano straż pożarną, jednak osieczanki same zdołały pokonać ogień.

Mundurowi wyszli na strych, gdzie ukrywał się damski bokser. Obezwładnili mężczyznę i przetransportowali radiowozem do komendy. Tam poddali go badaniu na zawartość alkoholu w organizmie. Alkomat pokazał 2,43 promile alkoholu w wydychanym powietrzu. Po badaniu zatrzymany trafił do policyjnej celi, by wytrzeźwieć, a następnie usłyszeć zarzuty.

Za znęcanie się nad rodziną grozi mu kara do pięciu lat więzienia.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa