• * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

alert 24

zgłoś

interwencję

  • logowanie / rejestracja Twoje konto
    logowanie / rejestracja
  • * Na Maku zamiast klawisza Alt używaj Ctrl+Option(⌥)

Reklama

Oświęcimski szeryf ma zastępcę

Reklama

Młodszy inspektor Marek Nowak jest od dzisiaj pełniącym obowiązki pierwszego zastępcy komendanta powiatowego w Oświęcimiu. Taką decyzję podjął inspektor Tomasz Miłkowski, komendant wojewódzki policji.

W połowie lutego tego roku w stan spoczynku przeszedł mł. insp. Bogdan Syrek, który przez niecałe siedem miesięcy był komendantem powiatowym policji w Oświęcimiu. Wówczas obowiązki powiatowego szeryfa szefostwo małopolskiej policji powierzyło dotychczasowemu zastępcy Syrka, czyli mł. insp. Robertowi Chowańcowi.

Marka Nowaka do Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu wprowadzili
mł.  insp. Robert Nowakowski zastępca komendanta wojewódzkiego i podinspektor Roman Ogonek, kierujący Wydziałem Kadr i Szkolenia Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie.

Inspektor Nowak ma 49 lat. Urodził się w Krakowie. Jest absolwentem Uniwersytetu Jagiellońskiego  i Wyższej Szkoły Policji w Szczytnie. Służbę rozpoczął w 1990 roku. Pełnił ją przede wszystkim w Krakowie, z czteroletnią przerwą na garnizon opolski. Od 2009 roku był naczelnikiem Wydziału Dochodzeniowo-Śledczego KWP w Krakowie. Nadzorował m.in. działania policyjne po kradzieży napisu Arbeit Macht Frei z Państwowego Muzeum Auschwitz-Birkenau.