Oskarżony o pedofilię wychowawca usłyszał wyrok

0 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   17 października 2017

36-letni oświęcimian usłyszał wyrok, skazujący go za czyny seksualne z udziałem małoletnich. Wyrok wydał Sąd Rejonowy w Oświęcimiu.

O sprawie wychowawcy świetlicy prowadzonej przez Stowarzyszenie „Szansa” w Oświęcimiu informowaliśmy prawie półtora roku temu w artykule „Wychowawca podejrzany o pedofilię”.

Dariusz K. molestował chłopców w wieku 13 i 14 lat, którzy przychodzili na zajęcia do świetlicy, gdzie pracował. Dokonywał na nich, jak mówi prawnicza nomenklatura, innych czynności seksualnych. Momenty pedofilskich zachowań z udziałem nastolatków utrwalał, prawdopodobnie telefonem komórkowym.

W tej sprawie Sąd Rejonowy w Oświęcimiu zbierał się kilkakrotnie. Dziennikarze nie mieli wstępu na salę rozpraw, gdyż przebieg postępowania był utajniony. Niejawne jest także uzasadnienie wyroku, który brzmi – 5,5 roku więzienia i dożywotni zakaz pracy z dziećmi. Prokuratura żądała sześciu lat więzienia, a obrona – uniewinnienia.

Wyrok jest nieprawomocny. Jeśli jednak zostanie utrzymany, 36-latek, który przebywa w areszcie od półtora roku, spędzi w więzieniu jeszcze cztery lata.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .Archiwa