Most Niepodległości

1 Paweł Wodniak  |   Fakty  |   12 stycznia 2018

Prezydent Oświęcimia i burmistrz Chełmka chcą, by nowa przeprawa przez Wisłę w ciągu północnej obwodnicy Oświęcimia nazywała się Mostem Niepodległości.

Obwodnica jest już prawie gotowa. Wkrótce pojadą nią pierwsze samochody. Ponieważ zakończenie tej największej samorządowej inwestycji w powiecie oświęcimskim następuje w szczególnym dla Polski roku, wspomniani włodarze proponują szczególną nazwę dla mostu.

Stosowne uchwały trafiły już pod obrady Rady Miasta Oświęcim i Rady Miejskiej w Chełmku.

„Rocznica odzyskania niepodległości to święto wszystkich Polaków, niezależnie od poglądów, przynależności czy pochodzenia. Również w Oświęcimiu i Chełmku będziemy w sposób szczególny obchodzić to święto. Dlatego wspólnie z burmistrzem Chełmka wystąpiliśmy do naszych radnych o nazwanie nowego mostu na Wiśle Mostem Niepodległości. Będzie to pierwszy i znaczący element naszych uroczystości – mówi Janusz Chwierut, prezydent Oświęcimia.

„Czasy przynoszą zawsze na myśl najlepsze nazwy. Dzisiaj jesteśmy w przededniu 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Nazwa nasunęła się więc sama i możemy taki prezent dać mieszkańcom naszych małych ojczyzn – dodaje Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka.

Cała inwestycja kosztuje blisko 120 milionów złotych. Znaczna część tej kwoty pochodzi z funduszy Unii Europejskiej, pozyskanych przez inwestora budowy –
Zarząd Dróg Wojewódzkich w Krakowie.

Komentarze
  • 14 stycznia 2018 08:58

    Ludwik P.

    Podoba mi się ta NAZWA MOSTU…Niepodległość !
    Lecz mam obawy ,ze ta nazwa tak gładko nie przejdzie ,znając aktywistów PiS -ich ,że będą chcieli zmienić NAZWĘ MOSTU na im.Wodza 1000 -lecia Lecha KACZYŃSKIEGO.

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .
KalendariumArchiwa