Reklama
28 czerwca 2026, niedziela
Maksy Mila w tym roku w Oświęcimiu
- Inne dyscypliny
- 8 września 2016
- 13:10
Reklama
Czwarta edycja Międzynarodowego Biegu Ulicznego Maksy Mila w tym roku odbędzie się w Oświęcimiu i jest zaplanowany na 17 września o godzinie 10.
Specyfiką biegu jest jego charakterystyczna długość 16 kilometrów 670 metrów czyli 10 mil franciszkańskich. Długość trasy jest nawiązaniem do numer obozowego Maksymiliana Marii Kolbego w Kl Auschwitz 16670.
Gospodarzami biegu są miasta należące do Związku Gmin Związanych z Życiem św. Maksymiliana Kolbego. Organizatorem pierwszej edycji biegu w 2013 roku była gmina Teresin, w 2014 Zduńska Wola, w 2015 Pabianice, a w 2016 miasto Oświęcim
Start biegu o godzinie 10 spod kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu. W ramach przedsięwzięcia odbędzie się również msza święta o godz. 8.30, złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Maksymiliana Kolbego bezpośrednio po mszy oraz festyn rodzinny w godzinach 10.00-14.00.
Organizatorzy zapraszają nie tylko osoby startujące w biegu, ale też mieszkańców. Dla nich przygotowali festyn rodzinny z animacjami, zabawami oraz konkursy z nagrodami, występy na scenie i pokazy umiejętności zastępów strażackich. Start biegu i festyn odbędą się na placu przed kościołem św. Maksymiliana. Gospodarzami przedsięwzięcia są miasta należące do Związku Gmin Związanych z Życiem Ojca Maksymiliana.
Program:
7.00 - otwarcie biura biegu ulicznego
8.30 - msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbego w Oświęcimiu
9.30 - rozpoczęcie festynu
10.00 - start biegu na dystansie 16670 m
13.00 - podsumowanie biegu i wręczenie nagród
13.30 - zakończenie
W czasie festynu:
- animacje, zabawy i konkursy z nagrodami
- występy na scenie
- pokazy strażackie
Planowana trasa biegu:
Start – plac przed kościołem, dalej ul. Śniadeckiego (od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia), ul. Szpitalną, Spokojną, Krasickiego (w części), po wale przeciwpowodziowym do zbiegu na ul. Wodociągową, aż do połączenia z ul. Szpitalną – co tworzy jedną pętlę. Biegacze mają do pokonania 3 pętle. Powrót ul. Szpitalną, Śniadeckiego aż do mety przy kościele św. Maksymiliana Kolbego. Limit pokonania trasy to dwie godziny.
Informacja o utrudnieniach w ruchu:
https://faktyoswiecim.pl/fakty/maksy-mila-utrudnienia-w-ruchu/
Zobacz fotorelację z poprzedniego biegu zorganizowanym przez klub biegacza Zadyszka:
https://faktyoswiecim.pl/sport/fakty-mocno-sportowe/biegac-jest-bosko-foto-wyniki/
Specyfiką biegu jest jego charakterystyczna długość 16 kilometrów 670 metrów czyli 10 mil franciszkańskich. Długość trasy jest nawiązaniem do numer obozowego Maksymiliana Marii Kolbego w Kl Auschwitz 16670.
Gospodarzami biegu są miasta należące do Związku Gmin Związanych z Życiem św. Maksymiliana Kolbego. Organizatorem pierwszej edycji biegu w 2013 roku była gmina Teresin, w 2014 Zduńska Wola, w 2015 Pabianice, a w 2016 miasto Oświęcim
Start biegu o godzinie 10 spod kościoła św. Maksymiliana Kolbego w Oświęcimiu. W ramach przedsięwzięcia odbędzie się również msza święta o godz. 8.30, złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Maksymiliana Kolbego bezpośrednio po mszy oraz festyn rodzinny w godzinach 10.00-14.00.
Organizatorzy zapraszają nie tylko osoby startujące w biegu, ale też mieszkańców. Dla nich przygotowali festyn rodzinny z animacjami, zabawami oraz konkursy z nagrodami, występy na scenie i pokazy umiejętności zastępów strażackich. Start biegu i festyn odbędą się na placu przed kościołem św. Maksymiliana. Gospodarzami przedsięwzięcia są miasta należące do Związku Gmin Związanych z Życiem Ojca Maksymiliana.
Program:
7.00 - otwarcie biura biegu ulicznego
8.30 - msza św. w kościele pw. św. Maksymiliana M. Kolbego w Oświęcimiu
9.30 - rozpoczęcie festynu
10.00 - start biegu na dystansie 16670 m
13.00 - podsumowanie biegu i wręczenie nagród
13.30 - zakończenie
W czasie festynu:
- animacje, zabawy i konkursy z nagrodami
- występy na scenie
- pokazy strażackie
Planowana trasa biegu:
Start – plac przed kościołem, dalej ul. Śniadeckiego (od skrzyżowania z ul. Tysiąclecia), ul. Szpitalną, Spokojną, Krasickiego (w części), po wale przeciwpowodziowym do zbiegu na ul. Wodociągową, aż do połączenia z ul. Szpitalną – co tworzy jedną pętlę. Biegacze mają do pokonania 3 pętle. Powrót ul. Szpitalną, Śniadeckiego aż do mety przy kościele św. Maksymiliana Kolbego. Limit pokonania trasy to dwie godziny.
Informacja o utrudnieniach w ruchu:
https://faktyoswiecim.pl/fakty/maksy-mila-utrudnienia-w-ruchu/
Zobacz fotorelację z poprzedniego biegu zorganizowanym przez klub biegacza Zadyszka:
https://faktyoswiecim.pl/sport/fakty-mocno-sportowe/biegac-jest-bosko-foto-wyniki/