Life Festival Oświęcim 2017 – Pobiegnij dla pokoju!

0 Paweł Wodniak  |   Fakty,Kultura i rozrywka  |   13 lutego 2017

Zupełnie nowe trasy i jeszcze więcej emocji podczas piątej edycji biegu „Tolerancja na sportowo”, żelaznego punktu programu Life Festival Oświęcim. Jedynym lokalnym patronem medialnym LFO są Fakty Oświęcim.

Amatorzy aktywnego wypoczynku staną na starcie rankiem w sobotę, 24 czerwca. Będzie to doskonałe preludium przed odbywającym się tego samego dnia koncertem finałowym LFO z udziałem m.in. legendarnej grupy Scorpions.

– Nie samą sztuką żyje człowiek -z takiego założenia wychodzą organizatorzy LFO, corocznie dając uczestnikom festiwalu szansę na sportową rywalizację lub po prostu aktywne spędzenie czasu pomiędzy koncertami światowych gwiazd muzyki.

Piąta edycja biegu zapowiada się jeszcze bardziej ekscytująco od poprzednich, za sprawą zmiany trasy zawodów. Start i meta będą umieszczone tuż przy stadionie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Oświęcimiu, na którym odbywają się festiwalowe koncerty. Jeden z fragmentów, „Odcinek Pamięci”, będzie przebiegał obok Miejsca Pamięci Auschwitz-Birkenau. Bieg stanie się tym samym symbolicznym łącznikiem pomiędzy tragiczną historią miasta, a jego teraźniejszością, nastawioną na zasypywanie podziałów i niesienie światu pokojowego przesłania LFO.

Bez zmian pozostają biegowe dystanse. Rodziny z dziećmi i rolkarze będą się ścigać na dystansie 2,5 km. Wytrawni biegacze będą mieli do pokonania 5 km, zaś na prawdziwych twardzieli czeka trasa o długości 10 km. Dla najlepszych biegaczy przewidziano atrakcyjne nagrody pieniężne.

Bieg startuje o godz. 10, ale warto pojawić się na miejscu dużo wcześniej, by wziąć udział w rozgrzewce przeprowadzanej przez trenerkę gwiazd Adę Palkę, porozmawiać z Robertem Korzeniowskim, mistrzem olimpijskim i zarazem ambasadorem biegu, lub zrobić sobie selfie z jednym z celebrytów przygotowujących się do startu.

„Tolerancja na sportowo” to ważny punkt festiwalowego programu i jeden z najpopularniejszych biegów w południowej Polsce. Frekwencja zwiększa się z roku na rok. Rok temu na starcie zameldowało się ponad 1500 osób.

Więcej informacji można znaleźć TUTAJ. Tam też można się zapisać do udziału w biegu, który już za cztery miesiące.

Komentarze

Zostaw komentarz


Redakcja portalu zastrzega sobie prawo usuwania komentarzy obraźliwych dla innych osób, zawierających słowa wulgarne lub nie odnoszących się merytorycznie do tematu artykułu, wpisu, obiektu. Informujemy, że oprogramowanie rejestruje dane osoby komentującej (IP, czas), które na wniosek prokuratury, sądu lub policji mogą zostać przekazane celem ścigania sprawców czynów sprzecznych z prawem.

Więcej informacji w regulaminie komentarzy.

Kalendarium
. .
. . .
.
Archiwa